Bursa
Çok Bulutlu
20.3°

Tuğçe Kazaz'dan Atatürk'e hakaret!

MAGAZİN , 09 Ocak 2020 Perşembe, 14:58

Sürekli din değiştiren model Tuğçe Kazaz, Atatürk'ün dini unutturmak ve Kemalizm'i ortaya çıkarmak için kendisini mitolojik bir öğeymiş gibi gösterdiğini ve dinsizliği getirdiğini söyleyerek hakaret etti.

Tuğçe Kazaz'dan Atatürk'e hakaret!

Kazaz'ın yeniden dolaşıma giren bir videosu büyük tepki çekti. Manken Tuğçe Kazaz, Kemalizm'in bir din olduğunu, Atatürk'ün Osmanlı döneminde saltanatı dini yok etmek için kaldırmak istediğini söyledi. Atatürk'ün dini unutturmak ve Kemalizm'i ortaya çıkarmak için kendisini mitolojik bir öğeymiş gibi gösterdiğini söyleyen Kazaz, Atatürk'ü dinsizliği getirmekle suçlayarak hakaret etti.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Sosyal medya, Tuğçe Kazaz'ın bu sözlerine tepkisiz kalamadı elbette...

TUĞÇE KAZAZ KİMDİR?

Balıkesir doğumlu Kazar, İstanbul Yeditepe Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde öğrenim gördü. 2001 yılında katıldığı Miss Turkey yarışmasında 1. oldu.

2005 yılında evlendiği Yunan oyuncu Yorgo Seitaridis için Hristiyanlığı seçen Tuğçe Kazaz, 3 yıl sonra eşine boşanma davası açmış ve Budist olmaya karar vermişti. Budist olmak için Kalamış'taki bir mekanda toplantılara katılan ünlü model, Budizm'in ilk basamağı olan "hizmet" kısmında pes etmiş ve burada kendisine tuvalet temizliği yaptırılınca "Hizmetçi değilim" diyerek Budizm sevdasından da vazgeçmişti. Tuğçe Kazaz, 2014 yılında tekrar din değiştirmiş ve müslüman olmuştu.