Bursa
Açık
20.1°
enBursa Haber

TSK'dan Afrin açıklaması

GÜNCEL , 02 Şubat 2018 Cuma, 10:17

Suriye'nin Afrin bölgesindeki terör hedeflerine yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 823'e yükseldi. Savaş uçakları bölgedeki 6 hedefi daha imha etti.

TSK'dan Afrin açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklama özetle şöyle:

'6 HEDEF İMHA EDİLDİ'

"Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir. Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 6 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir."

'823 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ'

"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre 12 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 823 olmuştur. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir."