Bursa
Çok Bulutlu
16.2°

Trump'ın Obama ile dalga geçtiği video yankı uyandırdı

MAGAZİN , 08 Eylül 2020 Salı, 17:29

ABD Başkanı Donald Trump, yıllar önce meşhur olmasını sağlayan Apprentice (Çırak) programına atıf yaparak eski başkan Barack Obama ile dalga geçtiği video ile gündemde.

Trump'ın Obama ile dalga geçtiği video yankı uyandırdı

ABD Başkanı Donald Trump, bir dönem Türkiye'de de Çırak adıyla uyarlanan Apprentice programıyla tanınıyordu. Kendisine şöhret kazandıran bu programda Trump, iş dünyasında tutunmaya çalışan yarışmacılardan başarısız olanlara hiç düşünmeden "Kovuldun" demesiyle hafızalara kazındı.

Trump, şimdi bu programı hatırlatan ve içinde eski başkan Barack Obama'ya da yer veren bir video ile gündemde. Videoda, eski başkanın kimliğine bürünmesi için bir siyah aktörle anlaşan Trump'ın programdaki gibi onu ofisine alıp "Kovuldun" dediği görülüyor. TMZ'nin haberine göre, sahne 2013 yılında çekildi ve 2016 yılındaki Cumhuriyetçi Parti Ulusal Kongresi'nde gösterildi. Bugüne dek basına yansımayan video, son zamanlarda gündemde.

3 Kasım'daki seçimde yeniden başkanlığa aday olan Trump'ın önceki seçim kampanyasında kullandığı videoda, 'sahte Obama'yı Trump Tower'daki ofisine getirip küçümseyici ifadeler kullanması dikkat çekiyor. En sonunda da Trump'la özdeşleşen "Kovuldun" ifadesine yer verdiği görülüyor.

Son dönemde ortaya çıkan video, Trump karşıtlarını öfkelendirdi. Videonun, Trump'ın rakibi olan Demokrat Parti adayı Joe Biden'a gözdağı vermeyi amaçladığı öne sürüldü.