Bursa
Çok Bulutlu
21.6°

Trump'ın çirkin mektubuna yanıtı Türk askeri sahada verdi!

GÜNCEL , 17 Ekim 2019 Perşembe, 11:49

ABD Başkanı Trump'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği, diplomatik nezaket kurallarını hiçe sayan ifadeler içeren mektuba Ankara'nın yanıtı, Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmak oldu.

Trump'ın çirkin mektubuna yanıtı Türk askeri sahada verdi!

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, ABD Başkanı Donald Trump tarafından 9 Ekim'de yazılan mektuptaki teklif, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından reddedildi.

Türkiye'nin mektuba en güzel yanıtı Barış Pınarı Harekatı'nı başlatarak verdiğini söyleyen kaynaklar, "Trump, arabulucuk gibi tekliflerle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir şey yaptıramayacağını gördü" dedi.

İŞTE O MEKTUP

"Sayın Başkan, İyi bir anlaşma için çalışalım. Binlerce kişinin katledilmesinden sorumlu olmak istemiyorsun, ben de Türkiye'nin ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemiyorum ve ederim de. Pastör Brunson konusunda sana bir örnek sunmuştum.

Sorunlarının bazılarını çözmek için çok çalıştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratma. Harika bir anlaşma yapabilirsin. (SDG Komutanı) General Mazlum (Kobani) seninle müzakere etmek istiyor ve geçmişte hiç vermediği tavizleri vermeye niyetliler. Bana gönderdiği bir mektubun bir kopyasını gizli olmak kaydıyla iliştiriyorum.

Bunu doğru ve insani bir yolla yapabilirsen tarih senden yana olacaktır. Eğer iyi şeyler olmazsa seni sonsuza dek şeytan olarak göreceğim. Sert bir adam olma. Aptal olma. Seni daha sonra arayacağım."