Bursa
Az Bulutlu
31.5°

Toplu ulaşım!.. Üç büyükşehirde ücretsiz Bursa'da ise...

BURSA , 01 Ağustos 2020 Cumartesi, 12:21

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde Kurban Bayramı süresince toplu ulaşım hizmeti ücretsiz veriliyor. Ancak Bursalılar böyle bir kolaylıktan mahrum kaldı.

Toplu ulaşım!.. Üç büyükşehirde ücretsiz Bursa'da ise...

Kurban bayramında, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde belediyelere ait toplu ulaşım araçlarıyla seyehat edecek olanlar herhangi bir ücret ödemiyor. Ancak Bursalıla bayramda da ücret ödemeye devam ediyor.

ANKARA İSTANBUL İZMİR

İzmir'de, Kurban Bayram'nda toplu ulaşım araçlarının ücretsiz hizmet vereceği bildirilirken, İzmir Büyükşehir Belediyesi, bayrama özel ek seferlerin yanı sıra kabir ziyaretleri için de otobüs seferleri planladı.

İstanbul'da İETT otobüslerinin, tramvay seferlerinin, metro seferlerinin ve şehir hatları vapurlarının bayramın birinci günü olan 31 Temmuz Cuma 00:01'den bayramın son günü olan 3 Ağustos Pazartesi 23:59'a kadar ücretsiz olacağı açıklandı.

EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçları (EGO otobüsleri, METRO ve ANKARAY) ile "Kurban Bayramı" süresince 31 Temmuz 2020 ve 1-2-3 Ağustos 2020 tarihlerinde ücretsiz olarak hizmet verilecek.

CHP'li 3 büyükşehirde olduğu gibi AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de 4 gün boyunca ulaşımın ücretsiz olacağını açıkladı.

BURSA'DA ÜCRETLİ

Bayram süresince Bursa'da toplu taşıma ücretli. Toplu ulaşım araçlarını kullanan Bursalılar, bayramda da ücret ödemeye devam ediyor.