Bursa
Açık
23.5°

Tokyo Olimpiyat Oyunları iptal mi edilecek?

SPOR , 03 Temmuz 2020 Cuma, 12:29

2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları iptal mi edilecek? İddialara yanıt, Organizasyon Komitesi Başkan Yardımcısı Toshiaki Endo'dan geldi. Endo, nihai karar için gelecek yılın mart-haziran aylarının beklenebileceğini söyledi.

Tokyo Olimpiyat Oyunları iptal mi edilecek?

Koronavirüs salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları için iptal iddiaları gündeme geldi. Konu Organizasyon Komitesi Başkan Yardımcısı Toshiaki Endo'nun, Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile yaptığı görüşmede de ele alındı.

Toplantının ardından gazetecilere değerlendirmede bulunan Endo, olimpiyatların yapılıp yapılmayacağına dair nihai karar için gelecek yıl mart-haziran aylarının beklenebileceğini söyledi.

Organizasyon komitesinin planlandığı şekilde hazırlıklarını sürdürdüğünü kaydetti. Endo'nun görüşmede Başbakan Shinzo Abe'den ev sahibi ülke olarak, virüs test kapasitesinin artırılmasını ve sağlık hizmetleri için ek bütçe ayrılmasını talep etti.

Shinzo Abe'nin de oyunların insanlığın virüs karşısındaki zaferinin bir kanıtı olarak yapılması için gereken tüm önlemlerin alınacağını söyledi.