Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
7.6°

TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene'den korona açıklaması

SPOR , 21 Mart 2020 Cumartesi, 19:59

TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene, TRT Spor'a açıklamalarda bulundu. Orhun Ene, "Fenerbahçe maçından beri kendimizi karantinaya aldık" dedi. Ene ayrıca Fenerbahçe Beko maçında tercihi oyuncularına bıraktıklarını ve iki oyuncunun oynamak istemeyip maça çıkmadığını söyledi.

TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene'den korona açıklaması

Corona virüsü endişesi Türk sporuna daha önce psikolojik olarak sirayet ederken ve bu hafta içinde tüm aktif ligler ertelenirken Fenerbahçe Beko'da 6 oyuncu ve 1 idari kadro çalışanında semptomların görülmesi ve Covid-19'dan şüphe edilmesi endişe ve tedirginlik yarattı.

Gündeme damga vuran haberin ardından sarı-lacivertli camiaya destek mesajları yağarken Fenerbahçe Beko'nun son karşılaştığı ekipler olan Beşiktaş Sompo Sigorta ve TOFAŞ'ta da alarm durumuna geçildi.

ÖNGÖREN'DEN AÇIKLAMA

Bazı oyuncu ve idari kadro çalışanlarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) belirtileri görülen Fenerbahçe Beko'nun, erteleme kararı öncesi ING Basketbol Süper Ligi'nde karşılaştığı son takım olan TOFAŞ'ta genel menajer Tolga Öngören, "Herhangi bir belirtisi olan basketbolcumuz yok. Bütün önlemlerimizi aldık, bekliyoruz." açıklamasında bulundu.

Öngören Fenerbahçe Beko'nun açıklamasını üzüntüyle karşıladıklarını söyledi.

Temennilerinin, test sonucunun negatif çıkması olduğunu belirten Öngören, şöyle konuştu:

"Maalesef açıklamayı öğrendiğimiz andan itibaren telefonlarımız susmuyor. Son maçımızı Fenerbahçe ile oynamıştık. Doktorlarımızla görüştük. Yarın maçtan sonraki 8'inci günümüz. Doktorumuz, semptom görülmeden teste girilmediğini söyledi. 5-6 gün daha bekleyeceğiz gibi görülüyor. Herhangi bir belirtisi olan basketbolcumuz yok. Bütün önlemlerimizi aldık, bekliyoruz. Fenerbahçe maçı bittiği gibi Bursa'ya gelip, tesislerimizi önlem amaçlı kapatmış ve idmanları durdurmuştuk."