Bursa
Az Bulutlu
27.7°

Timsah kendi kaderini çizecek!

BURSASPOR , 31 Ekim 2019 Perşembe, 10:15

Puan silme cezasına rağmen zirve yarışının içinde olan yeşil beyazlılar, kendi kaderini belirleyecek.

Timsah kendi kaderini çizecek!

Ligde ilkyarının sonuna kadar kalan 8 maçın 4'ünü evinde 4'ünü deplasmanda oynayacak Bursaspor, kalan bölümde puan sıralamasında üstünde yer alan ekiplerden sadece Balıkesirspor ve Hatayspor'la karşılaşacak.

9. haftası geride kalan ligde 7. sırada bulunan ancak lider Ümraniyespor'la arasında yalnızca 2 puan fark bulunan Bursaspor, ilkyarının sonuna kadar şu anda üstünde bulunan Balıkesirspor ve Hatayspor'la karşı karşıya gelecek. Bugünkü kupa sınavının ardından ligde pazartesi günü evinde Balıkesirspor'u ağırlayacak yeşil beyazlılar, milli ara öncesinde alt sıralarda bulunan Boluspor'a konuk olacak. Milli ara öncesinde oynayacağı 2 maçta alacağı sonuçlarla belki de zirveye yerleşecek Timsah'ın önümüzdeki 8 haftada özellikle ligin alt sıralarındaki takımlarla da karşılaşacağı için lig liderliği yolunda oldukça avantajlı.

FOBİYİ ATLATTI

3 puan silme cezası olmasaydı 9. haftayı zirvede tamamlayacak olan ancak, bu aksiliğe rağmen liderin yakınında yer alan Bursaspor, kupa sınavının ardından ilk olarak evinde 1 puan önünde yer alan Balıkesirspor'u ağırlayacak. Ligde zirve ile 9. sırada arasında sadece 3 puan farkın olması kalan bölümde bir çok şeye de gebe gibi gözükse de yeşil beyazlıların evinde kaybetmemesi en büyük avantajı olarak gözüküyor. İlk 9 sıradaki ekiplerin tamamı zirve yarışı için mücadele verirken, deplasman fobisini de üzerinden atmış gibi gözüken yeşil beyazlılar, Balıkesirspor maçının ardından Boluspor'a konuk olacak.

KAPANIŞ HATAY'LA

Ardından liglerin milli araya girmesiyle nefes alacak Timsah, 12. haftada evinde takipçisi Keçiörengücü'nü ağırlayacak. Ardından yine alt sıralardaki Adanaspor ile deplasmanda kozlarını paylaşacak Bursaspor, 14. haftada Giresunspor'u sahasında ağırlayacak. Balıkesirspor virajının ardından alt sıralardaki ekiplerle karşılaşacak yeşil beyazlılar, sonrasında düşme hattındaki Altınordu'ya konuk olacak. Menemenspor'la da deplasmanda karşılaşacak Timsah, ilkyarıyı evindeki şu anda zirve ortağı konumundaki Hatayspor maçıyla tamamlayacak.