Bursa
Açık
7.8°
enBursa Haber

Terörsitler o bölgede kıstırıldı!

GÜNCEL , 18 Şubat 2018 Pazar, 10:47

Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı'nda çatışmalar Raco kırsalı ve Cinderes'te yoğunlaştı.

Terörsitler o bölgede kıstırıldı!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birlikleri Zeytin Dalı Harekâtı'nda Afrin'in batısındaki terör örgütü PYD/PKK'nın 6 yıldır işgal ettiği stratejik noktaları temizleyerek güvenli ilerleme hatları oluşturdu. 3 gündür Afrin'in batısında süren çatışmalar sonucu Raco kırsalındaki köylerde hâkimiyet sağlayan komandolar ve ÖSO askerleri kritik noktalara mevzilendi. Kandil'den gelen Raco ve Cinderes'teki teröristlerin Afrin bağlantısı kesilmeye çalışılıyor. Tank ve topçu birliklerinin desteğiyle dağlık arazilere konuşlanan TSK ve ÖSO askerlerinin, teröristlerin sızma girişiminde bulunduğu geçiş yollarını ele geçirdiği bildirildi.

PYD CEPHANESİ BOMBALANDI

Çatışmaların sürdüğü Raco cephesine silah ve asker takviyesi yapılırken stratejik beldeye 2 koldan operasyon yapılması hedefleniyor. Raco'nun alınmasıyla Afrin'e ulaşmanın kolaylaşacağı öngörülüyor.PKK/PYD'li keskin nişancı teröristlerin ise Raco Beldesi'ne konuşlandığı bildirildi. Afrin'in güneybatısında bulunan Cinderes Beldesi'ne 3 kilometre uzaklıkta çatışmalar devam ederken ağır silahlarla PYD cephaneliği vuruldu. Cinderes ve Raco kırsalındaki terör örgütü mevzileri, insansız hava araçlarıyla belirlenip topçu bataryaları, fırtına obüsleri, çok namlulu roketatarlar ve jetlerle ateş altına alınıyor.

13 NOKTAYA UZANAN TÜNEL

Burseya Dağı'ndan 13 ayrı noktaya uzanan ve örümcek ağını andıran tüneller, özel eğitimli komandolar tarafından temizlenip kapatılıyor.