Bursa
Açık
24.9°

Tepkiler çığ gibi! Mudanya İlçe Başkanı Söğütlü'ye sosyal medyadan 'istifa' çağrısı

BURSA , 02 Temmuz 2020 Perşembe, 07:36

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü'nün WhatsApp grubundaki yazışmalarda milletvekilleri ve partililere küfür ettiğinin ortaya çıkmasının ardından başlayan istifa tartışmalarına sosyal medya kullanıcıları da katıldı. Sosyal medya hesaplarından tepkilerini dile getiren vatandaşlar Söğütlü'nün istifa etmesi gerektiğini dile getirirken Aktaş ve Salman'ın suskunluğuna ise tepki gösterdi.

Tepkiler çığ gibi! Mudanya İlçe Başkanı Söğütlü'ye sosyal medyadan 'istifa' çağrısı

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü tarafından kurulduğu iddia edilen WhatsApp grubundaki yazışmaların basına sızmasından sonra istifa tartışması başladı.

Söğütlü'nün söz konusu yazışmalarda Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ve Atilla Ödünç ile Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Arif Bayrak'a yönelik küfür içeren sözlerinin yer aldığı belirtilirken, konu sosyal medyada da geniş yankı buldu. Başlayan istifa tartışmalarına sosyal medya kullanıcıları da katıldı.

Sosyal medya hesaplarından tepkilerini dile getiren vatandaşlar Söğütlü'nün istifa etmesi gerektiğini dile getirirken Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman'ın suskunluğuna ise tepki gösterdi.

İşte o mesajlar: