Bursa
Parçalı Bulutlu
29.2°

Teleferik açıldı ama umduğunu bulamadı

BURSA , 06 Haziran 2020 Cumartesi, 16:36

1 Haziran normalleşme süreci ile birlikte birçok işletme kapılarını yeniden açtı. Bunlardan biri de Bursa'nın meşhur Teleferiğiydi...

Teleferik açıldı ama umduğunu bulamadı

Tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüs önlemleri kapsamında son 2 aydır hafta sonları sokağa çıkma yasağı ilan ediliyordu.

1 Haziran normalleşmeyle birlikte 2 aydan sonra ilk kez bu hafta (6-7 Haziran) sokağa çıkma yasağı ilan edilmedi.

Normalleşmeyle birlikte birçok işletme kapılarını yeniden açtı. O işletmelerden biri de Bursa'nın Teleferiği oldu. Dün (5 Haziran) kapılarını açan Teleferik yeniden seferlerine başlamış oldu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

ÖNLEMLER HAT SAFADA

Güvenlik kabinini giriş merdivenlerine taşıyan Teleferik, ateş ölçmeden hiç kimseyi de içeriye almıyor. Özellikle maskesiz gelen müşterilerine yanlarında maske yoksa Teleferik tarafından veriliyor ve maskesiz giriş yapılmıyor.

Teleferik kabinleri özel ekipler tarafından her müşteriden sonra dezenfekte edilirken, müşteri isterse tek başına da Teleferik yolculuğunu tamamlayabilecek.

UMDUĞUNU BULAMADI

Teleferik kapılarını uzun bir aradan sonra yeniden açtı ama; umduğunu bulamadı. Normal şartlarda hafta sonları uzun kuyruklar olan gişeler bu hafta adeta sessizliğe büründü. Tek tük insanın geldiği Teleferik, resmen sinek avlıyor. Açılışa özel 1 bilet al 1 bilet bedava kampanyası yapan Teleferik, kampanyaya rağmen kabinleri boş kaldı.

Teleferik AŞ Yönetim Kurulu Başkanı da korona tedavisi görmüştü. HABERE GİT