Bursa
Açık
26.9°

Tayland Kralı, 'resmi metres'ini ilan etti

YAŞAM , 04 Ağustos 2019 Pazar, 14:57

Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn geçen pazar günü eski yakın koruması olan 34 yaşındaki Sineenat Wongvajirapakdi'yi 'resmi metresi' olarak ilan etti.

Tayland Kralı, 'resmi metres'ini ilan etti

Kral Maha'nın 67'nci yaş gününe denk gelen seremonide, resmi metresi Sineenat Wongvajirapakdi'ye aralarında Chula Chom Klao ve Beyaz Fil de olan dört nişan taktı.

Hürriyet'in haberine göre, Seremonide Kral Maha'ya üç ay önce evlendiği eşi Suthida Vajiralongkorn da eşlik etti.

Tören sırasında Sineenat Wongvajirapakdi, Tayland Kralı Maha'nın ayaklarına kapandı.

Sineenat Wongvajirapakdi'nin resmi metres olarak ilan edilmesiyle beraber Tayland'da mutlak monarşiden parlamenter monarşiye geçilen 1932 yılından bu yana ilk kez bir hükümdar resmen çok eşli oldu.

Tayland Kralı Maha'nın resmi metresi unvanına sahip olan Sineenat Wongvajirapakdi daha önce Ananda Mahidol Askeri Hastanesi'nden hemşire olarak çalışıyordu.

KORUMASIYLA EVLENMİŞTİ

66 yaşındaki Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn, kişisel güvenlik ekibinin başkan yardımcısı olan koruması General Suthida'yla geçtiğimiz aylarda evlendib Tayland Kralı Maha, evliliğin ardından eşi Suthida'ya Kraliçe unvanı verdi.

Saray muhafızlığına 2013 yılında katılan ve ilerleyen yıllarda kralın özel koruma birliğinin komutanı olan Suthida'ya, kral tarafından orgeneral unvanı verilmişti. Kraliçe Suthida, 2016'da tahta çıkan Kral Maha Vajiralongkorn'un dördüncü eşi. Kral, önceki eşinden 2014 yılında boşanmıştı.