Bursa
Açık
8.8°
enBursa Haber

Tavuklar yumurtalar satıldı

EKONOMİ , 29 Mart 2018 Perşembe, 23:32

Sakarya'da usulsüzlük soruşturması kapsamında kayyum atanan Çiftlik Bank Mavi Yumurta Damızlık Tesisi'ndeki yaklaşık 22.000 tavuk ve yumurtalar 262.500 lira ihale bedeliyle satıldı.

Tavuklar yumurtalar satıldı

Sakarya'nın Taraklı ilçesinde, usulsüzlük soruşturması kapsamında kayyum atanan Çiftlik Bank Mavi Yumurta Damızlık Tesisi'ndeki tavuklar ihaleyle satışa sunuldu. Taraklı Kaymakamlığı Mal Müdürlüğü'nde açık artırma usulüyle yapılan ihaleye 4 firma katıldı.

Çiftlik Bank Mavi Yumurta Damızlık Tesisi'ndeki yaklaşık 22.000 tavuk için çıkılan ihaleye katılacak firmalardan 6675 lira teminat istendi. Ayrıca ihale bedeli 222.495 lira olarak belirlendi.

İhaleye katılan firmalar arasında Ankara Yarka firması 262.500 lira artı KDV bedeliyle ihaleyi kazandı.

Firma yetkilisi Ekrem Tetik, ihale sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, mağdurlar için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, "Elimizden geleni yaptık ama bu kadar yapabildik. 262.500 lira artı KDV ile ihaleyi aldık. 21.190 hayvan aldık. Çiftlikteki hayvanlara baktık, üç çeşit tavuk var. Hepsini birden tek kalemde aldık. 4 firma katıldı, ihale bize kaldı. Çok zor bir ihale geçirdik ama bizde kaldı nasip bizimmiş" dedi.

'ADLİ SÜREÇ İŞLEMEYE DEVAM EDİYOR'

Taraklı Kaymakamı Cihat Koç ise tesisin satılmadığını, sadece buradaki canlı hayvanların satıldığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Tesisin satışıyla ilgili mahkeme kararı olmadan yapılabilecek bir şey yok. Artık kayyum değerlendirecek, adli süreç işlemeye devam ediyor, Biz idari yönden gerekeni yaptık. Haberlerden takip ettim bugün kayyum atandığını öğrendim. Taraklı için yapılacak işlemler yapıldı, gerisi artık adli süreç. Kayyum ve adli merciler tarafından takip edilecek."

Adriana Lima'dan Metin Hara'ya iki seçenek
Adriana Lima'dan Metin Hara'ya iki seçenek
15 ünlüden 'Hey Onbeşli' ağıdı
15 ünlüden 'Hey Onbeşli' ağıdı
'Kirli hava sigaradan daha öldürücü'
'Kirli hava sigaradan daha öldürücü'
Mudanya Çocuk Meclisi ilk başkanını seçti
Mudanya Çocuk Meclisi ilk başkanını seçti