Bursa
Çok Bulutlu
25.3°

Tatile gidemiyorsanız tatili ayağınıza getirin

YAŞAM , 28 Haziran 2020 Pazar, 15:25

Bu sene tatile gidemiyorsanız ve bir yazlığınız yoksa, yapabileceğiniz en güzel şey evinize yazlık ev havası vermek.

Tatile gidemiyorsanız tatili ayağınıza getirin

Tüm dünyanın yaşadığı pandemi nedeniyle birçok kişi tatil planlarını iptal ederek tatil programını evde yapma kararı aldı.Tatile gidemiyorsanız eğer tatili ayağınıza getirin.

Balkon veya bahçe ile başlayın

Evinizi yazlığa çevirmeye balkon veya bahçenizden başlayın. Bol yeşilliğin hakim olduğu bir bahçede veya balkonda sabah kahvesi içmek herkese iyi gelecektir. Balkonunuza çim halı sipariş verin ve minik saksılar içerisine sardunya, ortanca veya karanfil ekin. Gün aşırı sulama saatleri ise meditasyon gibi olacaktır. Balkon veya bahçe takımınızı açık renge boyayıp üzerine renkli kırlentler koymayı unutmayın.

Halıları kilime dönüştürün

Kışlık, kalın, yünlü halıları kaldırmanın tam vakti. Yazlık havası yaratmak istediğiniz evinize ince kilim tarzı halılar alın. Böylece temizlik konusunda yükünüzü azaltmış olacaksınız.

Hobi zamanı

Yazlığa gittiğiniz seneler muhakkak bir eşya boyanmaya veya bakım görmeye ihtiyaç duyar. Haliyle bu durum zamanla hobiye dönüşür. Evde olduğunuz bu yaz güzel bir tuval alıp hayalinizdeki resmi tabloya dönüştürebilir ya da ihtiyacınız olan ahşap kutuyu boyayabilirsiniz.

Koltuk örtülerini kaldırın

Kışın salonunuzda veya oturma odanızda örtü kullanıyorsanız, yaz aylarında bu örtülerle vedalaşın. Böylece koltuklarınız daha ferah gözükecek ve kış mevsiminin izlerini yok edecektir.

Rengarenk kırlentler

Salonunuza ufak dokunuşlar yapmanın zamanı yaz mevsimidir. Yaz ayının insana verdiği enerji sayesinde seçimlerinizde cıvıl cıvıl olacak. Koltuk takımlarını değiştirmek pahalı olacağından kırlentleri değiştirerek salona başka bir hava katabilirsiniz.