Bursa
Açık
20.4°

Taraftardan Oktay Yılmaz'a büyük tepki!

BURSA , 19 Temmuz 2020 Pazar, 01:19

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım Bursasporlu taraftarların tepkisini çekti.

Taraftardan Oktay Yılmaz'a büyük tepki!

BB Erzurumspor, TFF 1. Lig'de Hatayspor'dan sonra Süper Lig'e direkt yükselen ikinci takım oldu. Bursaspor ise play-off'a kalarak lige yükselme mücadelesi verecek.

Bu gelişmenin ardından Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, sosyal medya hesabından Erzurumspor atkılı bir fotoğrafını paylaşarak, Süper Lig'e yükselen Erzurumspor'u tebrik etti.

Yılmaz, kısa süre sonra bu paylaşımını kaldırarak, yerine Bursaspor'a play-off müsabakalarında başarılar dilediği gönderiyi paylaştı.

Bursasporlu taraftarlar ise Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'ın bu hareketine tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından Oktay Yılmaz'a hatırlatmada bulunan Özcan Sönmez, "BURSASPOR Bursa demektir bil istedim" mesajını gönderdi.

'BURSASPOR, BURSA DEMEKTİR'

Maraton Platformu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Değerli Bursasporlular, Kulübümüzün sportif ve finansal olarak içinde bulunduğu hal, her şeyi bir keneara bırakarak omuz omuza vermeyi hiç olmadığı kadar zorunlu kılmasına ve tüm mesaimizi bu uğurda harcamamıza rağmen, görülüyor ki herkese mesajlarımızı net olarak anlatamamışız. Öyle ki, senelerdir çarpık kentleşme, altyapı, ulaşım, hava kirliliği vb. gibi birçok alanda sorunlarına çare bekleyen Yıldırım ilçemiizin belediye başkanı, Bursaspor'umuza verdiği destek soru işareti iken, boynunda başka kulübün atkısı ile kutlama mesajı paylaşmaktan kaçınmamıştır. Ulaştıkları başarı sebebi ile Hatay ve Erzurum camialarını tebrik ediyoruz ancak bu durumu kabullenmemiz mümkün değildir. Bursa halkının ve Bursasporluların teveccühü ile koltuk sahibi olanlar, bu şehrin kırmızı çizgilerine karşı hassas olmak durumundadırlar. Asla unutulmamılıdr ki, Bursaspor Bursa demektir" ifadesi yer aldı.

Oktay Yılmaz'ın bu hareketini eleştiren Rıdvan Kan kullanıcı adlı hesaptan, "Bu şehir ihaneti unutmaz ve affetmez " mesajı paylaşıldı.

'BURSALI VE İŞİ BİLEN ADAY GELMEZSE REİSİN HATRINI YOK SAYACAĞIM'

Yıldırım ilçesindeki hizmetlerden memnun olmadığını dile getiren bir vatandaş, "Yıldırım çok dandik belediyeciler gördü ama bu dönemki kadar kötüsünü görmedi her seçim reisin hatırı için diyoruz ama bu seçim Bursalı ve işi bilen aday gelmezse reisin hatırını yok sayacağım. Emirsultan da b*kun pisliğin içinde cuma namazı kılıyoruz kimseye ulaşamıyoruz." dedi.

Yılmaz'ın samimi olmadığını ifade eden bir vatandaş ise, "Sayın başkanım; Twitter hesabınızın sonunda olan 16 numarasının yerine 25 yapmalısınız.. En azından daha samimi olursunuz.." mesajını paylaştı.

'PARTİNE ZARAR VERMİŞ OLACAKSIN'

Oktay Yılmaz'ın bu hareketini sert bir dille eleştiren Semra Asil Han, "Başkan derhal istifa et.Şu andan sonra o koltukta oturduğun her an partine zarar vermiş olacaksın." yorumunda bulundu.

'BUNDAN SONRAKİ SEÇİMLERDE BURSALI BAŞKANLARIN OLMASINA DİKKAT EDECEĞİM'

Bu paylaşımı ardından "feratozer" kullanıcı adlı sosyal medya hesabından, "Erzurum spor fotoğrafı vardı sanırım burada İstafe etmeye davet ediyorum ve bundan sonraki seçimlerde bursalı başkanların olmasına dikkat edeceğimi şahsım adıma bildiririm" mesajı gönderildi.

'CENAZE EVİNDE DÜĞÜNÜ DE YAPTIN'

Bursaspor'un sıkıntılı günlerden geçtiğinin altını çizen bir taraftar, "Cenaze evinde düğünü de yaptın ya Başkanım Vallaha helal olsun sana Bursaspor Bursadır... " dedi.