Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
8.3°

Suriye'den acı haber!

GÜNCEL , 20 Şubat 2020 Perşembe, 17:32

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib bölgesinde askerlerimize yapılan hava saldırısı sonucu 2 askerin şehit, 5 askerin de yaralandığını açıkladı.

Suriye'den acı haber!

Milli Savunma Bakanlığı, Rus/Suriye uçakları tarafından Suriye'nin İdlib bölgesine düzenlenen hava saldırısında 2 askerin şehit, 5 askerin de yaralandığını açıkladı.

Bakanlığın açıklamasında, "Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza yapılan hava saldırısı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Belirlenen hedefler ateş altına alınmış, alınmaya devam edilmektedir.Bugüne kadar olduğu gibi şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamış, bundan sonra da bırakılmayacaktır. Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz.İdlib bölgesindeki çeşitli kaynaklardan alınan son bilgilere göre; 50'den fazla Rejim unsuru, 5 tank, 2 zırhlı personel taşıyıcı, 2 silahlı pikap, 1 obüsün imha edildiği öğrenilmiştir." ifadeleri yer aldı.

RUSLAR HAVA HAREKATI DÜZENLEDİKLERİNİ AÇIKLAMIŞTI

Rusya Savunma Bakanlığı, Rus hava kuvvetlerinin bölgedeki güçlere hava saldırısı düzenlediğini belirtmişti.