Bursa
Açık
12.7°
enBursa Haber

Sturridge Trabzonspor'da

SPOR , 21 Ağustos 2019 Çarşamba, 17:57

Trabzonspor, İngiliz oyuncu Daniel Sturridge ile yürüttüğü transfer görüşmelerinde mutlu sona ulaştı. Bordo-mavili ekip, 29 yaşındaki forvetle 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 3 yıllık anlaşmaya vardığını açıkladı.

Sturridge Trabzonspor'da

Trabzonspor, son olarak Liverpool'da forma giyen İngiliz forvet oyuncu Daniel Sturridge ile 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ'den Borsa İstanbula gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) da yer alan açıklamada, serbest statüde bulunan profesyonel futbolcu Daniel Sturridge ile 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık anlaşma sağlandığı belirtildi.

Yapılan anlaşmaya göre, futbolcuya her bir sezon için 1 milyon 500 bin euro garanti ücret ödeneceği aktarılırken, şu ifadelere yer verildi:

"Serbest oyuncu statüsünde bulunan Sturridge'e, 2019-2020 sezonu için 2 milyon euro imza ücreti ödenecektir. Devam eden sezonlar için ise oyuncunun kulübümüzde devam etme şartına bağlı olarak imza ücreti ödenecektir. Oyuncunun kulübümüzle ilişiğinin kesilmesi durumunda, herhangi bir imza ücreti ödemesi yapılmayacaktır. Ayrıca, futbolcuya yapılacak ödemelerin yüzde 8'i oranında bir menajerlik hizmet bedeli ödenecektir."