Bursa
Çok Bulutlu
24.9°

Star Wars yıldızı protesto ederken ağladı

MAGAZİN , 04 Haziran 2020 Perşembe, 11:42

ABD'nin Minneapolis kentinde polis tarafından öldürülen George Floyd için kentte başlayan ve hızla tüm şehirlere yayılan protesto gösterilerine ABD'li ünlüler de destek veriyor. Gösteriler ABD dışındaki ülkelere yayılınca da yine ünlüler sokağa çıktı. İngiltere'nin başkenti Londra'daki Hyde Park'ta bir araya gelen çok sayıda gösterici ABD'deki ırkçı polis şiddetini protesto etti. Aralarında Star Wars yıldızı John Boyega, Game of Thrones yıldızı Nathalie Emmanuel de vardı. Boyega eline megafon alarak yaptığı duygusal konuşmada gözyaşlarını tutamadı.

Star Wars yıldızı protesto ederken ağladı

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Hyde Park'ta bir araya gelen çok sayıda gösterici ABD'de siyahi Amerikalı George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesini protesto etti.

Star Wars yıldızı John Boyega, eline megafonu aldı ve zaman zaman gözyaşı döktüğü duygusal ve etkili bir konuşma yaptı. Boyega şunları söyledi:

"Sizinle kalbimden konuşuyorum. Bakın, bundan sonra bir kariyerim olup olmayacağını bilmiyorum. Buradaki her siyah, bir başkası ona siyah olduğunu hatırlattığında siyah olduğunu hatırladı. Her gün ırkınızın hiçbir şey ifade etmediğini hatırlamanın ne kadar acı verici olduğunu anlamanıza ihtiyacım var. Kontrolü kaybetmeyin. Mümkün olduğunca barışçıl gösteri yapın. Çünkü bugün bizden dağılmamızı, berbat etmemizi istiyorlar. Siyahi erkekler, siyahi kadınlarımızı korumamız gerekiyor. Onlar bizim kalbimiz, geleceğimiz. Kendimizi şeytanlaştıramayız, ailenin temel direkleriyiz."

"Şunu hayal edin: Gelişen, sağlıklı, iletişim kuran, çocuklarını sevgiyle büyüten, daha iyi insan oranına sahip olan bireyler ve ailelerle kurulmuş bir ulus. Siyah adamlar, sizinle başlıyor, bitti adamım, artık çöp olamayız. Daha iyi olmalıyız.
Siyahların hayatı her zaman önemliydi. Biz her zaman önemliyiz. Her zaman bir anlam ifade ettik. Ne olursa olsun hep başardık. Ve şimdi tam zamanı. Beklemek istemiyorum."

IRKÇI POLİS ŞİDDETİNE TEPKİ GÖSTERİLERİNE KATILAN ÜNLÜLER