Bursa
Açık
17.2°

Sözleri büyük tepki çekmişti... Murat Övüç'ten açıklama geldi!

MAGAZİN , 22 Temmuz 2020 Çarşamba, 10:52

Pınar Gültekin'in vahşice katledilmesinin ardından, daha önce enBursa.com'a yaptığı açıklamalar gündeme düşen ve büyük tepki çeken Murat Övüç kendini savundu.

Sözleri büyük tepki çekmişti... Murat Övüç'ten açıklama geldi!

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in, Cemal Metin Avcı tarafından canice öldürülmesinin ardından tepki mesajları çığ gibi büyürken, sosyal medya fenomeni Murat Övüç'ün 9 Temmuz'da enBursa.com'a yaptığı açıklamalar cinayetin ardından eleştiri oklarının hedefi oldu.

9 Temmuz'da enBursa.com mikrofonlarına konuşan ve kadına yönelik şiddet hakkında açıklamalarda bulunan Övüç'ün bu sözlerinin dün sosyal medyada paylaşılmasının ardından büyük tepki geldi.

MURAT ÖVÜÇ'ÜN O AÇIKLAMALARI BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ -----> TIKLA İZLE

Instagram hesabından kendini savunan Övüç, şu ifadelere yer verdi:

"Haftalar önce yaptığım ve şiddetin her türlüsüne ısrarla karşı olduğumu belirttiğim röportajın yalnızca bir bölümünü alıntılayıp, böylesine acı dolu ve hassas bir günde, planlanmışçasına yayınlayıp beni hedef gösterdiler.

Yaşadığımız toplumda bize öğretilen, hatta ezberletilen "kadın bir adım geride olmalıdır" sözlerimin amacından çok farklı bir şekilde kullanmışım gibi yansıtılarak toplumsal bir yaramıza dokundurulduğunun üzülerek farkına varmış bulunmaktayım.

Özür dilerim.

Kadına, doğaya, cinsel farklılıklara, çocuğa, hayvana yaşatılan her türlü şiddetin karşısında, iyiliğin yanındayım ömrümün sonuna kadar."