Bursa
Açık
20°

Sözcü Çelik'ten "Libya" açıklaması

GÜNCEL , 06 Temmuz 2020 Pazartesi, 21:29

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Libya konusunda Türkiye'yi en çok suçlayanlara bakın, etiketin altında 'katliam şebekesi' yazar. Utanç verici bir zulmü, şimdi Türkiye'yi suçlayarak örtbas edeceklerini sanıyorlar." mesajını paylaştı.

Sözcü Çelik'ten "Libya" açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

İşte Çelik'in açıklamaları:

"Malum odaklar herkesin gözü önünde Libya'da insanlık suçu işlediler. Türkiye herkesin gözü önünde bu şebekeleri durdurdu. İnsani felaketin sürmesini engelledi. Türkiye'yi suçlayanlar, katliam niyetleri kursaklarında kalanlar.

Libya konusunda Türkiye'yi en çok suçlayanlara bakın. Etiketin altında "katliam şebekesi" yazar. Utanç verici bir zulmü, şimdi Türkiye'yi suçlayarak örtbas edeceklerini sanıyorlar. Libya'yı Ruanda yapamayınca Türkiye'yi hedef gösteriyorlar.

İliklerine işlemiş bir ikiyüzlülükle uluslararası kavramları zehirliyorlar. Türkiye ise nefes olmaya, insanlık için zorda kalanların yanında olmaya devam ediyor.

Bu şebekelerin Cumhurbaşkanımız ve Türkiye hakkında dediklerinin hiçbir önemi yok. Çünkü kendi zulümlerini örtmek için yine yalan söylüyorlar."