Bursa
Açık
33.3°

Sosyal mesafede yüzme makarna dönemi

YAŞAM , 20 Mayıs 2020 Çarşamba, 13:40

Almanya'da corona virüs tedbirlerinde gevşemeye gidilirken kafe ve restoranların açılmasına izin verildi, ancak sosyal mesafenin korunması şart koşuldu. Café Rothe Schwerin adlı işletmenin sahibi de köpükten yüzme makarnalarıyla sosyal mesafe önlemi aldı.

Sosyal mesafede yüzme makarna dönemi

Avrupa ülkelerinde corona virüs tedbirleri gevşetilirken, hayat yavaş yavaş normale dönüyor. O ülkelerden biri olan Almanya'da, 6 Mayıs'ta Başbakan Angela Merkel, virüsün yayılmasını önlemede başarı elde edildiğini söylerken salgında ikinci dalganın oluşmaması için herkesin önlem almaya devam etmesi gerektiğini söyledi.

Kafe ve restoranlara da açılma izni verilince Café Rothe Schwerin adlı bir işletmenin sahibi Jacqueline Rothe de Merkel'in "Önlem alın" çağrısına uyarak yeniden açılışını yaptı.

Mekanda masaların aralarına 1,5 metre mesafe koyan Rothe, müşterilerin kendi aralarındaki mesafeye de ilginç bir şapka tasarımıyla önlem aldı.

İşletmeye giden müşterilerin şapkalarına köpükten yüzme makarnaları iliştirilerek sosyal mesafeyi korumaları sağlanıyor.