Bursa
Az Bulutlu
28.5°

'Sorumluluk makamındakiler söylemlerine dikkat etmeli'

BURSA , 17 Şubat 2020 Pazartesi, 17:35

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman'ın sosyal medyada yaptığı 'kara listeni güncel tut' paylaşımının yankıları sürüyor. 22. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Hıdıroğlu, "Niyet okuyucu değilim ama sorumluluk makamında olanlar söylemlerine daha fazla dikkat etmeli" ifadelerini kullandı.

'Sorumluluk makamındakiler söylemlerine dikkat etmeli'

AK Parti Bursa İl Başkanı Salman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Bir davaya inanmak ve sevmek illaki sıradışı ya da kahramanca şeyler yapmak değil, sıradan şeyleri de hassasiyetle ve samimiyetle yapabilmektir. Bu yolda herkesi hatta istersen rakiplerini bile sev ama bence kara listeni de hep güncel tut." ifadelerini kullanmış, gelen tepkiler üzerine paylaşımıyla ilgili yeni bir açıklama yapmıştı.

'SORUMLULUK MAKAMINDAKİLER DAHA FAZLA DİKKAT ETMELİ'

Salman'ın 'kara listeni güncel tut' ifadesi ile ilgili tartışmalar sürerken, AK Parti 22. Dönem Bursa Milletvekili Zafer Hıdıroğlu, niyet okuyucu olmadığının altını çizerek, yine de sorumluluk makamında olanların söylediklerine daha fazla dikkat etmeleri gerektiğini ifade etti.

Hıdıroğlu, şöyle konuştu:

'LAFINI ÖLÇÜLÜ KULLANMAYAN İYİ SİYASETÇİ OLAMAZ'

"Ben niyet okuyucu değilim. Ama siyasetçi laflarını ölçülü kullanmıyorsa iyi siyasetçi olmaz. Eğer düşünüp de söylüyorsa bu hiç hoş değil. Dediğim gibi niyet okuyucu değilim ama hele iktidar partisinin il başkanı iseniz söylemlerinize daha fazla dikkat etmelisiniz. İl başkanının halktan birini kara listeye alması düşünülemez. Eğer kara listeye aldıkları varsa, partiye zarar verdiğini düşündüğü, kendi tedbirlerini alır ve siyasi tüzel kişiliği devreye sokar. O da partinin yetkili kurullarıdır. Varsa böyle birisi kendisine söylersin, ya da çok yakın gördüklerine söylersin. Ama böyle söylemlerde bulunmazsın. Ben bu açıklamaya bir anlam veremedim."

AK Parti Bursa İl Başkanı Salman ne söylemişti? HABERE GİT