Bursa
Açık
20.6°

'Sokak düğünleri koronavirüse davetiye çıkartıyor!'

BURSA , 03 Eylül 2020 Perşembe, 20:50

Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Özkan İlhan, İçişleri Bakanlığı tarafından düğün, nişan, sünnet düğünü, kına gibi organizasyonlara getirilen kısıtlama kararına ilişkin basın açıklaması yayımladı. İlhan, "Koronavirüs salgınındaki vaka artışına sokak düğünlerinin, kına ve eğlence amaçlı organizasyonların davetiye çıkarttığı" açıklamasında bulundu.

'Sokak düğünleri koronavirüse davetiye çıkartıyor!'

İçişleri Bakanlığı, korona virüs tedbirleri kapsamında daha önce 14 ilde izin verilmeyen sokak, köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. gibi etkinliklerin 4 Eylül Cuma gününden itibaren ülke genelinde yapılmasına müsaade edilmeyeceğini duyurdu.

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birligi'ne bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Muhtelif Esnaf ve Sanatkârlar Odası, bu karara ilişkin açıklama yaptı.

'PEK ÇOK İŞ KOLU BÜYÜK YARA ALDI'

Oda Başkanı Ali Özkan İlhan, alınan tedbir kararının düğün salonları, kuaförler, gelinlikçiler ve moda evleri, çiçekçiler, kuyumcular, pastacılar, fotoğrafçılar gibi pek çok iş kolunun büyük yara aldığını belirtti.

İlhan, Muhtelif Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak odaya kayıtlı düğün salonu işletmeleri üyelerinin mağduriyetlerini duyurmak ve ekonomik anlamda içine girdikleri sıkıntıların çözümü noktasında destek vermek amacıyla çalışmalarını yürüttüklerini ifade etti.

Muhtelif Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Özkan İlhan, Bursa Valisi Yakup Canbolat ile geçtiğimiz günlerde bir görüşme gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararları desteklediklerini belirten İlhan, odaya bağlı düğün salonu işletmelerinin sıkı tedibirler aldığını ve bunu harfiyen yere getirdiklerini ifade etti

'SOKAK DÜĞÜNLERİ VAKA ARTIŞINA DAVETİYE ÇIKARTTI'

Ali Özkan İlhan, Koronavirüs salgınındaki vaka artışına sokak düğünlerinin, kına ve eğlence amaçlı organizasyonların davetiye çıkarttığını söyledi.

Bazı düğün salonu işletmecilerinin sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamaları doğru bulmadığının altını çizen İlhan, "Sektörümüzün sıkıntılarının çözümü noktasındaki girişimlerimizi sekteye uğratmıştır." dedi.