Bursa
Çok Bulutlu
28.3°

Siyasilerden 21. yıl dönümünde EYT mesajları

GÜNCEL , 09 Eylül 2020 Çarşamba, 13:26

Muhalefet partisi temsilcileri, Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların hak mücadelesinin başladığı 8 Eylül'de birbirinden önemli mesajlar verdi.

Siyasilerden 21. yıl dönümünde EYT mesajları

Muhalefet partisi temsilcileri, Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların hak mücadelesinin başladığı 8 Eylül'de birbirinden önemli mesajlar verdi. EYT'lilerle dayanışma halinde olduklarını söyleyen siyasi parti liderleri sorunu çözmek için çaba sarf edeceklerini açıkladı.

KILIÇDAROĞLU: BU İŞ İNSAN ONURUNU KORUMA İŞİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, EYT mağduriyetinin 21. yılı nedeniyle vatandaşlara mesaj gönderdi.

Kılıçdaroğlu, "Bu işin siyasi partisi yoktur. Bu iş insan onurunu koruma işidir. Bir kişiyi emekli oluncaya kadar açlığa ve yoksulluğa mahkum edemezsiniz" dedi.

AKŞENER: AZ KALDI, BİZ ÇÖZECEĞİZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerinin 21. yılı nedeniyle vatandaşlara çağrıda bulundu.

Akşener, "EYT'liler erken emeklilik istemiyor, haklarının iadesini istiyor. Biz bu gerçeği biliyoruz. Buradan bir kez daha ilan ediyorum ki, EYT'lilerin sesi olmaya devam edeceğiz. Bu iktidar bu sorunu çözdü çözdü, çözmedi milyonlarca vatandaşımız müsterih olsun. Az kaldı, biz geliyoruz ve biz çözeceğiz" dedi."

KARAMOLLAOĞLU: İTİRAF ETMEK ZORUNDAYIZ

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran Özüpak, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile video konferans gerçekleştirdi.

Karamollaoğlu, emeklilikte yaşa takılan vatandaşların yaşadığı mağduriyetinin 21. yılı nedeniyle EYT'li vatandaşlara mesaj gönderdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "EYT mağduriyetinin gerçek olduğunu itiraf etmek zorundayız" dedi.

DP LİDERİ UYSAL: FARKINDALIK OLUŞMALI

Demokat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, emeklilikte yaşa takılanların hak mücadelesinin başladığı 8 Eylül günü nedeniyle videolu mesaj gönderdi.

Uysal, mağduriyetin 21. yılında, "Yüzbinleri ilgilendiren hak tasarrufunun TBMM zemininde değerlendirmesi talebini değerlendirdik. Bu farkındalığın bir sıçramaya da sebebiyet vermesini temenni ediyorum" dedi.