Bursa
Çok Bulutlu
25.7°
enBursa Haber

SİYAMDER Bursa Gönüllülerinden anlamlı etkinlik

YAŞAM , 17 Nisan 2019 Çarşamba, 12:35

Sivil Yaşam Derneği Bursa Yerel Kurulu, Orhaneli Termik Santral İlk ve Ortaokulunda 125 öğrenciyle farkındalık oluşturmak amacıyla kitap okudu.

SİYAMDER Bursa Gönüllülerinden anlamlı etkinlik

Sivil Yaşam Derneği tarafından her ayın 15'inde gerçekleştirilen "Kitap Okuma Günü" kapsamında Bursa Yerel Kurulu, Termik Santral İlk ve Ortaokulu ile irtibata geçti.

Çocuklar adına farkındalık oluşturmak, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitapları sevmelerini sağlamak amacıyla 15 Nisan Pazartesi günü okulun bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte, tüm öğrenciler bahçede kitap okumanın ve güzel havanın keyfini çıkarırken eş zamanlı olarak gönüllüler de merkez ofiste kitap okudu.

Daha çok kitleye ulaşmak hedefiyle aynı anda iki yerde gerçekleştirilen etkinlikte gönüllüler ve çocuklar arasında manevi bir bağ kuruldu. Kitap okumaya teşvik etmek için düzenlenen bu etkinlikte okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler keyifli vakitler geçirdi. Öğrencilerin de büyük ilgisini çeken etkinlik 125 katılımcı ile son buldu.

Her ayın 15'inde gerçekleştirilecek Kitap Okuma etkinliği kapsamında farklı okullar ile bu projeye devam etmek istediklerini söyleyen Bursa Yerel Kurulu Başkanı Furkan Kamacı, hedeflerinin daha çok öğrenciye ulaşmak olduğunu söyledi.