Bursa
Çok Bulutlu
17.3°

Şimdi deplasman zamanı!

BURSASPOR , 24 Ekim 2019 Perşembe, 08:07

Timsah, son 5 sezonda dış sahada rakiplerine kolay boyun eğiyor...

Şimdi deplasman zamanı!

Evinde rakiplerinin korkulu rüyası olan Bursaspor, son sezonlarda deplasmanda ise kayıpları oynuyor. Yeşil beyazlılar, bu kötü performansı cumartesi günü İstanbulspor karşısında değiştirmek istiyor.

Bursaspor'un son dönemdeki deplasman karnesi oldukça zayıf... Bu sezon evinde oynadığı 4 maçı da kazanmayı başaran yeşil beyazlılar, deplasmanda ise rakipleri karşısında 4 maçta sadece 1 galibiyet alabildi. Sezona "Transfer tahtası açılacak mı açılmayacak mı?" sorularıyla başlayan, ardından kadrosuna 13 isim birden katan Timsah, ligde evinde başarılı bir performans sergilese de deplasmanda adeta kayıpları oynuyor. Bu sezon dış sahada sadece son sıradaki Eskişehirspor'a üstünlük sağlayabilen Bursaspor, Fatih Karagümrük, Adana Demirspor ve Altay maçlarından ise eli boş döndü.

3 KEZ KAZANDI

Türkiye liglerinde beraberliği bulunmayan 10 takımdan birisi olan yeşil beyazlılar, son sezonlarda deplasmanda rakiplerine üstünlük sağlamakta oldukça zorlanıyor. Cumartesi günü İstanbulspor'a konuk olacak Timsah, artık bu şanssızlığa da son vermek istiyor. Süper Lig'deki son 5 sezonunda da deplasman karnesi oldukça zayıf olan Bursaspor'un bu sezonki performansı da farklı değil. Geçtiğimiz sezon Süper Lig'de deplasmanda oynadığı 17 maçta sadece 3 galibiyet alabilen yeşil beyazlılar, 8 kez sahadan 1 puanla ayrılırken, 6 maçı da puansız tamamladı.

HEDEF SÜPER LİG İSE

Deplasman karnesinin en kötü olduğu sezonlardan birisi olan 2017-2018 sezonunda da 3 kez sahadan 3 puanla ayrılan Bursaspor, 2 maçta beraberlik alabilirken, 12 maçı da kaybetti. 2016-2017 sezonunda da yeşil beyazlılar, dış sahada 4 galibiyet elde ederken, 1 beraberlik, 10 yenilgiyle sahadan ayrıldı. 2014-2015 ve 2015-2016 sezonlarında ise Timsah, dış sahada 6 kez 3 puana ulaşmayı başardı. Sezona "Yeniden zirveye" sloganıyla Bursaspor, eğer Süper Lig hedefine ulaşmak istiyorsa son sezonlardaki deplasman performansını artırması ve evindeki başarılı performansı sürdürmesi gerekiyor.