Bursa
Açık
14.2°
enBursa Haber

Şık: HDP seçmeni tavrını gösterdi

GÜNCEL , 13 Haziran 2018 Çarşamba, 14:14

"HDP seçmeni ikinci turda İnce'ye oy verir" açıklamasıyla dikkat çeken HDP İstanbul Milletvekili adayı Ahmet Şık, "Muharrem Bey'in Diyarbakır mitinginde, resmi açıklamaya gerek kalmadan seçmen, tavrını gösterdi. Seçmen, Muharrem Bey'in Kürt sorununu nasıl çözeceğini açıkça söylemesini bekliyor. En net söyleyen de Muharrem Bey oldu" diye konuştu.

Şık: HDP seçmeni tavrını gösterdi

24 Haziran'dak seçimlerde HDP'nin İstanbul 2. bölge 1. sıradan milletvekili adayı gösterilen Gazeteci-Yazar Ahmet Şık, seçim çalışmaları kapsamında İzmir'deydi. Şık, İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ne de bir ziyaret gerçekleştirdi.

Cemiyet Başkanı Misket Dikmen ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Şık, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Yoğun seçim çalışması yaptığını anlatan Ahmet Şık, "7 Haziran seçimlerindeki gibi coşku yok ama baskılardan dolayı bu yok. Ancak o zamanki gibi alınacak oy görüntüsü var. Sonuç olarak 7 Haziran'dan daha güçlü olunacağını düşünüyorum. Geçen seçimde baraj yıkma iddiası vardı, şimdi saray rejimini yıkma iddiası var" diye konuştu.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, Diyarbakır'da yaptığı mitingi değerlendiren Şık, "Aslında Muharrem Bey'in Diyarbakır mitinginde, resmi açıklamaya gerek kalmadan seçmen, tavrını gösterdi. Seçmen, Muharrem Bey'in Kürt sorununu nasıl çözeceğini açıkça söylemesini bekliyor. En net söyleyen de Muharrem Bey oldu" dedi.