Bursa
Parçalı Bulutlu
33.4°

Seyahat kısıtlaması kalktı... Biletler cep yakıyor!

BURSA , 01 Haziran 2020 Pazartesi, 14:27

Şehirlerarası seyahat kısıtlamasının sona ermesinin ardından Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde hareketlilik başladı.

Seyahat kısıtlaması kalktı... Biletler cep yakıyor!

Normalleşme adımlarından biri de seyahat kısıtlmaasının kaldırılmasıydı. Günler sonra yasak kalkınca gözler şehirlerarası otobüs terminallerine çevrildi. Bursa terminalinde aşırı bir yoğunluk olmasa da sabah saatleridne başlayan hareketlilik saatler ilerledikçe arttı.

enBursa.com ekibi seyahat yasağının kalktığı ilk gün Bursa terminalindeki durumu gözlemledi.

Vatandaşların seyahat edebilmeleri için " Hayat Eve Sığar" uygulamasından kod almaları gerektiği belirtilmişti. enBursa.com mikrofonlarına konuşan firma temsilcileri, kuralları sonuna kadar uyguladıklarını, maskesiz yolcu alınmadığını ve yolcuların 2 kişilik koltuklarda tek kişi seyahat ettiklerini söyledi.

BİR BİLET İÇİN İKİ KİŞİLİK KOLTUK PARASI

Otobüste sosyal mesafe gereği aynı aileden bile olsa yolcular iki kişilik koltuklarda tek başlarına seyahat edebiliyor. Bu durum da doğal olarak bilet fiyatlarına yansıdı. Kapa hesapla yolcular tek kişilik bilet için iki koltuk parası ödemek zorunda kaldı.

Bursa terminalinde yasaksız ilk gün çok büyük bir kalabalık oluşmasa da hatırı sayılır bir hareketlilik yaşandı. Bursa'dan diğer şehirlere gitmek isteyen yolcular sabah saatlerinden itibaren soluğu terminalde aldı. Yasağın sona ermesini dört gözle bekleyen vatandaşlar bilet fiyatlarından olmasa da seyehat edebildikleri için oldukça memnunlardı.

BURSA TERMİNALİNDE HAREKETLİLİK...TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN...

Hem yolcular hem de firma temsilcileri seyahat kısıtlamasının kaldırılmasını enBursa.com'a değerlendirdi.