Bursa
Açık
16.9°

Sevgilisi virüse yakalandı

DÜNYA , 04 Temmuz 2020 Cumartesi, 12:47

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını ABD Başkanı Donald Trump'ın yakın çevresine de sıçradı. Başkanın en büyük oğlu Donald Trump Jr.'ın sevgilisi Kimberly Guilfoyle virüse yakalandı.

Sevgilisi virüse yakalandı

ABD Başkanı Donald Trump'ın aynı adı taşıdığı oğlu Donald Trump Jr'un kız arkadaşı ve eski Fox News sunucusu Kimberly Guilfoyle, Başkan Trump'la birlikte Güney Dakota'daki seçim çalışmalarına katılmayı planladı.

Ancak, Guilfoyle'nin test sonucunun pozitif çıkmasının ardından seçim gezine katılamadığı belirtildi. Eski bir Fox News çalışanı olan Guilfoyle'nin testlerinin pozitif çıkmasının ardından Donald Trump Jr.'a da testler uygulandı.

ABD medyasına yansıyan haberlere göre Trump Jr.'ın testleri negatif çıktı. Öte yandan Başkan Trump, vakaların hızla artmasıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Trump, "Corona virüsü vakalarında artış var çünkü testlerimiz çok büyük ve çok iyi. Herhangi bir ülkeden çok daha büyük. Bu harika bir haber. Daha da harika haber ise ölüm oranları düşüyor. Ayrıca gençler daha kolay ve daha çabuk iyileşiyor" diye konuştu.