Bursa
Açık
8.8°

Sevgililer Günü konserinde kızıyla aynı sahnede

KÜLTÜR-SANAT , 14 Şubat 2020 Cuma, 14:58

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), pop ve romantik eserlerden oluşan Sevgililer Günü özel konserinde, dinleyicileri bambaşka diyarlara götürdü. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası şefi Ender Sakpınar'ın şefliğinde gerçekleşen konserde yurt dışında verdiği konserlerle büyük ilgi gören kızı Lara Di Lara solist olarak yer aldı.

Sevgililer Günü konserinde kızıyla aynı sahnede

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, Bursa Filarmoni Derneği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Premium katkılarıyla,dün akşam Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.


İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası şefi Ender Sakpınar şefliğinde gerçekleşen "Sevgililer Günü" başlıklı konserde, ülkemizin önemli mekanları ve festivallerinin yanı sıra Hollanda, Belçika, Almanya ve Avusturya'da da verdiği konserler ile beğeni toplayan, 2018 bahar sezonunda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ve 2019 bahar sezonunda İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde düzenlenen "Hazineler İçindesin" senfonik konserleriyle de yoğun ilgi gören, alternatif müzikte yeni bir soluk olan ve yorumuyla büyük ilgi çeken Vokal sanatçısı Lara Di Lara Solist olarak yer aldı.


Konserde ayrıca Lara di Lara'ya Klavyede Burak IRMAK, Gitarda Arda ERBOZ, Bandoneonda Gustavo BATTİSTESTA eşlik etti.