Bursa
Açık
enBursa Haber

Sedat Dursun'dan 3. lig açıklaması

BURSASPOR , 12 Eylül 2019 Perşembe, 10:17

Bursaspor'un yükselen değeri Sedat Dursun, "3. Lig'e kiralık gitmem belki kariyer anlamında düşüş olarak görülüyor ama orada maç oynamak iyi geldi. Belki burada kalsaydık kendimizi geliştiremeyebilirdik" dedi.

Sedat Dursun'dan 3. lig açıklaması

Bu sezon oynadığı futbolla herkese kendini hayran bırakan Sedat Dursun, sezon sonunda camia olarak Süper Lig'e döneceklerini söyledi.

Teknik Direktör Yalçın Koşukavak'ın vazgeçilmezleri arasında yer alan Sedat Dursun, OIay Spor'a yaptığı açıklamada, "İyi bir takım olduk. Takım arkadaşlarımın ayağına sağlık iyi oynuyoruz. Oyun olarak geçen haftalarda sıkıntı vardı ama Fenerbahçe ile oynadığımız maçta iyi bir oyunla güzel bir galibiyet aldık. İnşallah ligde de devam eder" diye konuştu.

Takım olma yolunda önemli bir mesafe kat ettiklerini ifade eden Sedat, "Yeni gelen ağbeyler, arkadaşlar var. Onların da takıma katkılarıyla ait olduğumuz Süper Lig'de yer alacağız. Dışarıdan izlenildiği gibi herkes oynadığımız oyundan zevk alıyor. Gençler olarak varlığımızı göstermiş olduk. Transfer sezonu açılmadan önce bu takım elinden gelenin fazlasını yaptı. Yeni gelenlerle birlikte daha iyi olmasını istiyoruz. İyi gidiyoruz, İyide olacak inşallah. Süper Lig için çok çalışıyoruz" dedi.

Kiralık gitmesinin kendisine artı değer kattığını da vurgulayan Sedat, şunları söyledi:

"3. Lig'e kiralık gitmem belki kariyer anlamında düşüş olarak görülüyor ama orada maç oynamak iyi geldi. Belki burada kalsaydık kendimizi geliştiremeyebilirdik. Allah nasip etti bu çıkışı gerçekleştirdik. Bu yeterli değil tabii. Bir tek ben değil takım olarak çalışmamız lazım. Taraftar içinde bir kaç kelime söylemek lazım; çocukluktan beri Bursaspor'un içindeyim Türkiye'nin en iyisi, onlara hayranım. Taraftar varsa biz varız."