Bursa
Çok Bulutlu

Seçilir seçilmez ilk işleri TC ve Atatürk fotoğrafı asmak oldu

GÜNCEL , 17 Nisan 2019 Çarşamba, 13:09

Kırşehir'de 31 Mart yerel seçimleri ile gelen değişim devam ediyor. Yeni seçilen Başkan ilk olarak Belediye tabelasına T.C. ibaresini ekledi. 25 yıl sonra CHP'nin kazandığı Fethiye Belediyesi makam odasına Atatürk fotoğrafı asıldı

Seçilir seçilmez ilk işleri  TC ve Atatürk fotoğrafı asmak oldu

Uzun süre AKP tarafından yönetilen Kırşehir Belediyesi 31 Mart ile birlikte Millet İttifakı yönetimine geçmişti. Kırşehir Haber Türk'ün haberine göre daha önce halkla ilişkiler olarak hizmet veren "Ak Masa"yı "Halkın Masası"olarak değiştiren yeni yönetim bu kez de Kırşehir Belediyesi binasının giriş kapısı üzerindeki "Belediye Başkanlığı" ibaresinin üzerine "Türkiye Cumhuriyeti"ibaresini ekledi. "TC" ibaresinin eklendiğini gören vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmadılar.

31 Mart seçimlerinden zaferle çıkan CHP'li Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, devir teslim töreniyle göreve resmen başladı. Törende başkan vekili Alaattin Yıldırım, Alim Karaca'ya görevi devir etti. Bu arada başkanlık makamında Atatürk resminin kaldırıldığını gören CHP'li başkan Karaca'nın ilk işi Atatürk resmini asmak oldu.

25 yıl aradan sonra CHP'nin kazandığı Fethiye Belediyesi'nde binlerce insanın katıldığı törende konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, "Bu 5 yılda Cumhuriyet tarihindeki en büyük projeleri Fethiye'ye kazandırmak istiyoruz. Parti ayrımı yapmadan herkesi kucaklayarak birlikte yöneten bir anlayış ile Fethiye'yi yöneteceğiz. Bizimle birlikte yürüyen hiçbir vatandaşımız oy versin vermesin Fethiye'de yaşayan herkesi lütfen kucaklayın. Biz birlik ve beraberlik istiyoruz" diye konuştu.

Fethiye'nin dört dönem Belediye Başkanlığı'nı yapan Behçet Saatcı'nın devir teslim töreninde yer almaması hakkında ise "20 yıldır belediye meclis üyeliği yapan Alaattin Yıldırım'a teşekkür ediyorum. Ben isterdim ki belediye başkanımızda burada olsun. 20 yıl burada görev yaptı" diyen Karaca, "Ben bu seçimi 31 Mart'ta ekibimle birlikte kazanacağım ve ben Fethiye Belediye Başkanımızı mührü almak için ziyaret edeceğim demiştim. Biz bu seçimi kazandık ve bugünde buradayız. Alaattin bey'e nezaketinden dolayı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.