Bursa
Parçalı Bulutlu
13.2°

Şanlıurfa'da değişen bir şey yok!

GÜNCEL , 20 Mart 2020 Cuma, 16:49

Tüm Türkiye'de koronavirüs ile ilgili önlemler artırılırken, ülke genelinde vaka sayısı 400'e dayanırken Urfalılar sosyal medyaya düşen videolarla şaşırtıyor...

Şanlıurfa'da değişen bir şey yok!

Dünyayı etkisi altına alan ve bugüne kadar 10 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine yol açan koronavirüs, Türkiye'de de kendisini göstermeye başladı.

Şimdiye kadar 4 kişinin hayatını kaybettiği, vaka sayısının ise 359 olarak açıklandığı Türkiye'de bütün kurumlar koronavirüse karşı önlemlerini artırdı.

Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı da geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve Cuma namazı ile diğer namazların cemaatle geçici bir süre cemaatle kılınmaması gerektiğini söylemişti. Diyanet, yarınki kandile rağmen camilerin kapalı olacağını duyurmuştu.

Alınan bu önlemlere rağmen Şanlıurfa'da toplanan bir grup önce Diyanet'in namaz kararını eleştirdi ve "Diyanet'in kendi şahsi fetvasıdır, biz camilerde cemaatle namaza devam edeceğiz" dedi.

Bugün ise Balıklıgöl'deki Dergah Camii önüne gelen bir şahıs koronavirüs tedbirileri dolayısıyla caminin kapalı olmasına tepki gösterdi. Öfkeli şahıs caminin kapısını zorlasa da polisin uyarısı sonrası avludan uzaklaşmak zorunda kaldı. Şahıs, cami kenarındaki çimlerde namazını kıldı.