Bursa
Az Bulutlu
22.3°

Şampiyon da bunu yaparsa! Halis Karataş ata yumruk attı!

GÜNCEL , 26 Ağustos 2020 Çarşamba, 20:21

Jokey Halis Karataş, şiddet uyguladığı atından ve onun ilgililerinden özür dilediği bir mesaj yayınladı. Karataş, "Starta girerken huysuzluk yaparak diz kapağımı neredeyse kırılacak duruma getirmesi sonrasında can havliyle verdiğim tepki kabul edilebilir değil" dedi.

Şampiyon da bunu yaparsa! Halis Karataş ata yumruk attı!

İstanbul Veli Efendi Hipodromu'nda bugün koşulan yarışlarda Halis Karataş, bindiği ata yumruk attı!

Günün 7. koşu olan yarışda Müzeyyen Karabulut'un sahibi olduğu Arts Man isimli ata binen Karataş, 'box'a girmekte ısrar eden atın yerine geçmesinin ardından şiddetli bir yumruk attı. Bu görüntüler Twitter'da atseverlerin tepkisini çekerken, video binlerce kez izlendi.

Jokey Halis Karataş, Arts Man isimli atına şiddet uyguladığı görüntülerin kamuoyunda tepki çekmesi sonrası kişisel Twitter hesabında özür mesajı yayınladı.

"İstanbul'da bugün bindiğim ve son dönemde birlikte güzel birinciliklere imza attığım Arts Man ile aramda yaşananlar tüm yarışseverleri ve hayvanseveleri olduğu gibi beni de çok üzdü" diyen Karataş, şöyle devam etti:

"Starta girerken huysuzluk yaparak diz kapağımı neredeyse kırılacak duruma getirmesi sonrasında can havliyle verdiğim tepki kabul edilebilir değil. Bu nedenle başta Arts Man ve ilgililerinden, sonra da tüm yarışsever ve hayvanseverlerden özür diliyor, bir daha böyle bir şey yaşanmayacağına söz veriyorum."