Bursa
Çok Bulutlu
10.7°
enBursa Haber

Samet Aybaba'yı kaçırmak istemedik

BURSASPOR , 20 Haziran 2018 Çarşamba, 11:34

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, "Sportif direktörle önce anlaşmamız lazımdı. Ancak biz Samet hocayı kaçırmak istemedik. Ondan önce o geldi" dedi. Ay, ayrıca Samet Aybaba'nın aldığı ücretin normal olduğunu söyledi.

Samet Aybaba'yı kaçırmak istemedik

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

Başkan Ali Ay, "Çok fazla bilgi kirliliği var. Bundan etkileniyoruz. Taraftarımız da etkileniyor.

Biliyorsunuz hepimiz Bursaspor için uğraşıyoruz. İkinci defa bu görevin başındayım. Kongrede de söyledim, kucaklayıcı olacağım diye. Ama Bursaspor'un başarısı için hepimizin uğraşması lazım. Yazılıp çizilenler hoş değil. Bizler bunlara alıştık ama olmamalı.

Mustafa Er Hocamızın görevi bırakmasındaki nedenleri var. Arkadaşlar, Mustafa Hoca bizim projemiz ve değerimizdir. Biz görev konusunda kendisini zorlamadık ve yönlendirmedik. Kendisi futbol direktörü olmak istedi. Mustafa Hoca dürüst ve namuslu bir insandır. Ama konu transfer olunca birçok iftira atılıyor, o da bu çarkın içinde bulunmak istemedi. Sosyal medyanın çivisi çıkmış durumda.

Samet Hoca istememiş gibi lanse edildi. Ancak doğru değil. Mustafa hocaya hiçbir zaman bu kapı kapanmaz. O bizim değerimiz.

Paul Le Guen'in transferi konusunda ortaya atılan çirkin iddialar var. Eleştiri olabilir. Ama yalana hayır. 300 bin Euro'luk fark olduğu iddia ediliyor. Allahtan korkun. Bu tip polemiklere girmek istemiyoruz. Her şey açık. Senet vermemiz normal.

Yeni yapılanmaya girdik, yeni kadro kuracağız, hocamız değişti, scout ekibi değişti. Biraz daha dikkatli olalım.

Le Guen çok değerli bir hocaydı. Arkasında da durdum. Eğer kalsaydı, transfer döneminde ismiyle daha işler yapabilirdik. Gidecek ve gelecek futbolcularla ilgili ismini kullanabilirdik.

Şimdi Samet Aybaba'yla devam ediyoruz. Samet hocayı kaçırmak istemedik. Önemli işlere imza attı. Elbette önce sportif direktör almamız lazımdı ancak kaçırmak istemedik Samet hocayı. Maliyeti ile ilgili de çok konuşuldu. Alanyaspor da teklif vermiş 3 milyon 500 bin TL vermiş. Son teklif de 4 milyon 500 TL olmuş. Samet hoca ile 850 bin Euro'ya anlaştık. O da 5 milyon TL. Çok değerli bir hoca. Diğer hocalarla karşılaştırdığınız zaman bu para da çok değil. Samet hocanın da bir marka değeri var."