Bursa
Parçalı Bulutlu
20.4°
enBursa Haber

Samet Aybaba'dan çok önemli açıklamalar!

BURSASPOR , 14 Mart 2019 Perşembe, 17:24

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Galatasaray maçı öncesi önemli açıklamalar yaptı. Tecrübeli teknik adam, her konu hakkında konuştu.

Samet Aybaba'dan çok önemli açıklamalar!

"Galatasaray iyi takım ve iyi oyunculardan kurulu. Takım planlamasını iyi yapmamız lazım. Yetenekli oyuncuları var. Temas çalışması yapıyoruz. İki haftadır çıkıştayız. Çok pozisyon buluyoruz. Ama daha iyisini yapmamız lazım. Böyle maçlarda girdiğiniz pozisyonları yapamayınca sıkıntı başlıyor. Sonra oyuncuların özgüveni sarsılıyor. Çok gol çalışması yapıyoruz. İnşallah bu maça yansır ve galibiyet yaşarız."

"TARAFTARIMIZI BEKLİYORUM"

"40 bin Timsah'ı, Pazar günü stada bekliyoruz. Onlar bize maçları kazandırıyor. Sıkıntı yaşamamıza da neden taraftarımız oluyor. O yüzden, güzel şeyler olunca her şey doğru gidiyor. Takımın özgüveni artıyor. Kötü gidince de bizim takım buna kaldıracak güçte değil. Sivasspor maçındaki desteği bu maçta da bekliyoruz."

"LİMA HER OYUNCUMUZ GİBİ..."

"Zaten kenarda koşuyordu. Değerli bir oyuncumuz. Kendisinden yararlanmak istiyoruz. Her oyuncu da olduğumuz gibi. Medyadaki arkadaşlara da teşekkür ediyoruz. Oyuncularımızın kalitesini iyi biliyorsunuz. Teşekkür ederim. Bazen kinaye oluyor, bazen olmuyor. Buna da siz karar veriyorsunuz."

"ZAAFLARINDAN YARARLANACAĞIZ"

"Bizim en büyük coşkumuz takım coşkusu. Bunlara temas etmeniz gerekiyor. Girdiğimiz pozisyonlara oyunun şeklini değiştiremiyoruz. Atabilsek ondan sonraki planda belki coşkuyu daha da arttıracağız. Bundan sonra o şans faktörü bizle olur. Biz çok isteyen bir kadroya sahibiz. Galatasaray'ın da iyi oyuncuları var. Ama zaaflarından yararlanıp kazanmak istiyoruz."

"GALATASARAY MAÇINDAN SONRA KOLAY"

Her takım her şeyi yapabilir. Biz iyi bir çıkış yaptık ama Ankaragücü maçını keşke kazansaydık. Puan anlamında rahatlamış olurduk. Biz Galatasaray maçından sonra kolay bir fikstüre giriyoruz. Puan, puandır. Dışarda puan alacaksınız, içerdekilere de kazanırsanız, 6-7. olursunuz.

"DEĞİŞİM OLACAK"

"Kadroda birkaç rütuş yapacağız. Bir iki mevkide."

"SAKHO BİLDİĞİNİZ GİBİ..."

"Sakho bildiğiniz gibi... Gülerek. Antrenmanda çalışıyor. Hazır oyuncuları oynatmaya çalışıyoruz. Adil ve adaletli davranmalıyız. Takım bütünlüğü de önemli. Oyuncularımızda diyaloğumuz iyi. "

"GENÇLER ETKİLİ OLAMADI"

"Gençler kaybolmadı ama etkili olamadılar. Benim beklentime karşılık veremediler. Tırmanacaklar ve yeni sezonda iyi işler yapacaklar. Onlar bu sezonun planıydı ama etkili olamadılar. Birkaç tanesi kadroya girer diyorduk ama olmadı.

Her türlü ortam var. Çalışmaları ve kendilerini geliştirmeleri için güzel bir atmosfer var. Performansla ilgili sorunu aşamadılar."

"YUSUF ERDOĞAN'IN DEĞİŞİMİ İSTEDİM"

Yusuf Erdoğan'dan devre arasına kadar memnun değildim. Hatta yönetime birkaç kez onun değişimi ile ilgili talepte bulundum. Oyuncular kendilerine ne yapıyorsa, yapıyor. Sonraki performans üstü üste altınca takımın değişilmesi oldu. Yusuf Erdoğan hala eksik."

Göldeki ada kırmızıya büründü
Göldeki ada kırmızıya büründü
Sümela Manastırı 3.5 yıl sonra açıldı
Sümela Manastırı 3.5 yıl sonra açıldı
Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa!.. İzlenme rekoru kırdı
Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa!.. İzlenme rekoru kırdı
ABD'den 'UFO' itirafı
ABD'den 'UFO' itirafı