Bursa
Açık
4.1°
enBursa Haber

Samet Aybaba: 'Çok mutluyum'

BURSASPOR , 16 Kasım 2018 Cuma, 12:14

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Yeşil Beyazlı takımdan A Milli Takıma giden 3 oyuncudan dolayı çok mutlu olduğunu daha da çok gitmesi gerektiğini söyledi. Aybaba ayrıca Aytaç Kara ile ilgili yüzleri tebessüm ettiren sözler sarfetti.

Samet Aybaba: 'Çok mutluyum'

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, TSYD Bursa Şubesi'nin düzenlediği kahvaltı organizasyonuna katıldı.

Aybaba, kahvaltı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Tecrübeli teknik adam Milli Takıma giden oyuncularla ilgili şunları söyledi:

"Çok mutluyum. 21 yaşındaki kapatanımız Milli Takımda, 23 yaşındaki kalecimiz milli takımda. Aytaç yeni katılan oyuncumuz. O da mesafe katetti. Keşke bu sayı da artsa. Arkadaşlara da söylüyoruz. Diğer oyuncuların da şevki artıyor.

Aytaç çok iyi, karakterli bir oyuncudur. Ona takılırım hep. Arkadaşlarına, 'Bu bile Milli Takıma gitti, siz hala ne duruyorsunuz, biraz daha çalışın' diye. Çok mutluyum. Hem kendi hem de oyuncularım adına mutluyum. Bir nesil sona erdi. Artık yeni bir oluşum var. Tam destek veriyoruz. İnşallah iyi gider. Bizim oyuncularımız da orada işini yapar ve futbol gelişir.

Türkiye'de futbol şehir Bursa'dır. Eskişehir ve Trabzon gibi yerler de var. Burada futbolcu olmak kolaydır. Yetiştirmek kolay ama bunu sık sık yapmak lazım. Vakıfköy'de çok ilgi var. Ben gelmeden önce hiç yoktu her halde. Geliştirmek için bir şeyler yapmak lazım. Bu sistemi daha da geliştirirsek bu sayı daha da artar. Ben oyuncularımın yurtdışında oynamasını istiyorum. Artık içerde sıkıştılar. Oraya gitsinler, orada oynasınlar. Bu yetenek şehrin içinde var. Doğru kullanılması lazım."