Bursa
Çok Bulutlu
17.6°

Sahte profesör itiraz üzerine tutuklandı

BURSA , 27 Şubat 2018 Salı, 14:48

Bursa'da, Pensilvanya Üniversitesi logolarının bulunduğu sahte profesör sertifikası düzenleyip 8 yıl boyunca kekemelik ve konuşma bozukluğu üzerine tedavi merkezi işleten şüpheli savcının itirazı üzerine tutuklandı.

Sahte profesör itiraz üzerine tutuklandı

Sahte profesörün foyasını tedavi için gidip şifa bulamayan hastalar ortaya çıkardı. Yapılan incelemede sahte profesörün lise mezunu olduğu ortaya çıktı.

Bursa'da 8 yıldır kekemelik ve konuşma bozukluğu üzerine tedavi merkezi işleten E.N.K., tedavi olmak için kendisine başvuran, fakat gördükleri terapiye rağmen iyileşemeyen hastaların şüphelenerek polise gitmesi üzerine yakayı ele verdi.

Şikayet üzerine Bursa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlarla Büro Amirliği tarafından hakkındaayrıntılı inceleme başlatılan ve birçok yerel ile ulusal kanalda kekemelik üzerine programlara ve söyleşilere katılan E.N.K.'nin kullandığı profesör, pedagog, doçent ve diş terapisti unvanlarının sahte olduğu ve şahsın sadece lise mezunu olduğu tespit edildi.

SAHTE BELGELERE EL KONDU

Açtığı tedavi merkezinde Azerbaycan Üniversitesi'nden mezun olduğuna dair sahte diploma ile Pensilvanya Üniversitesi'nden Kekemelik ve Dil Patolojisi üzerine sahte sertifika bulundurarak gelen hastaları dolandırdığı tespit edilen E.N.K.'nin iş yerine ve evine baskın düzenlendi. Baskın sırasında yapılan aramalarda şahsa ait profesör, doktor ve doçent unvanları ile birçok kurum ve kuruluştan aldığı belgeler, hasta kayıt formu, makbuz ve kaşeler ele geçirildi. Şahıs gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

İTİRAZ ÜZERİNE TUTUKLANDI

Emniyette verdiği ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen sahte profesör, sertifika aldığını, sertifikaya yanlışlıkla profesör yazıldığını ve kendisinin de bu sebepten ötürü profesör unvanını kullandığını ileri sürdü.

Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı serbest bırakıldı. Ancak savcılık karara itiraz etti ve sahte profesör bir hafta aradan sonra yeniden çıkarıldığı mahmekemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bakan Akar bahriyelilerle bayramlaştı
Bakan Akar bahriyelilerle bayramlaştı
Türk sinema sektörü çekimlere başlıyor
Türk sinema sektörü çekimlere başlıyor
MHP lideri geleneği bozmadı
MHP lideri geleneği bozmadı
Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı martılara kaldı
Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı martılara kaldı