Bursa
Açık
15.9°

'Sadece Mimarlık' için yola çıktılar!

BURSA , 06 Ocak 2020 Pazartesi, 14:20

Mimarlar Odası Bursa Şubesi'nde genel kurul 11-12 Ocak 2020 tarihlerinde yapılacak. 3 adaylı kongrenin en dikkat çeken isimlerinden biri "Sadece Mimarlık Hareketi" ile yarışa katılan Muhsin Kapuci. Kapuci ve ekibi seçimlere farklı bir şekilde hazırlanıyor.

'Sadece Mimarlık' için yola çıktılar!

23 Aralık tarihinde sosyal medya üzerinden yaynladığı sembolik mesaj ile mimarlara seslenen Kapuci ve ekibi, bu davranışı ile dikkatleri üzerine çekmişti. Mimarlar Odası'na yönelik yazılan bu mektupta tatlı sert eleştirilerini sıralayan Kapuci, Mimarlar Odası'nın şehrin kültür-sanat hayatında olmadığını belirterek, odanın gücünü üyelerinden alması gerektiğini vurgulamıştı.

Mimarlar Odası'ndan gelen iletilerin büyük bir kısmının vefat, bayram tebriği ve etkinlik anımsatmasından oluştuğunu ifade eden Kapuci, genç mimarların yalnızca potansiyel oy hedefi olarak görülmemesi gerektiğini belirtti. Odaya üye olan mimarların dahi odaya uğramadığını kaydeden Kapuci, seçilmeleri halinde üyelerine ulaşabilen, yanlarında olan, aktif bir Mimarlar Odası vadetti.

'Sadece Mimarlık Hareketi' şu isimlerden oluşuyor:

"Muhsin Kapuci, Nur Kaplan, F. Zehra Höçük, Ercan Çelikkıran, Bora Akın, Betül Arkın, Yasemin Halil, Hasan Aydın, Mustafa K. Boyacı, Özlem Kumru, Salih Orkun Kasa, Talip Denizciler, Mertcan Arar ve Hülya Çilingiroğlu."