Bursa
Çok Bulutlu
19.9°

Saadet'ten EYT videosu

GÜNCEL , 28 Ekim 2019 Pazartesi, 10:49

Saadet Partisi, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili bir video hazırladı. Videoyu sosyal medya hesabından paylaşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "EYT'lilerin haklarını aramak boynumuzun borcu" dedi.

Saadet'ten EYT videosu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Twitter üzerinden 'Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ı destekleyen bir video paylaşımı yaptı.

EYT'lilerin emekli olması yönündeki yasal engelin kaldırılması gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, "Yıllarca alınteri ile ekmeğini kazanmış emekliliğe ayrılan ya da hak ettiği halde yasal tıkanıklardan dolayı emekliliğe ayrılamayan insanlarımızın hakkını aramak, haklarını onlara eksiksiz vermek boynumuzun borcudur" dedi.

Yaptığı açıklamada emeklilerin maaş rejiminin düzeltilmesi gerektiğini de belirten Karamollaoğlu, "Emeklilerimizin pazardan boş poşetlerler dönmek zorunda kalmadığı çocuklarına, torunlarına ve kendilerine canlarının istediklerini alabildikleri maddi imkanlar mutlaka sağlanmalıdır" ifadelerini kullandı.

Milli Görüş olarak geçmişte emeklilere büyük zamlar verilmesi üzerinden AKP hükümetinin de emeklilere mağdur olmayacağı bir maaş vermesi gerektiğini aktaran Karamollaoğlu, "Biz hak ettiği halde hâlâ emekli edilmeyen hiçbir emekçimiz torununa istediği harçlığı verememenin üzüntüsünü yaşayan hiçbir emeklimiz kalmasın istiyoruz" diye konuştu.