Bursa
Açık
21.7°

Saadet Partisi'nden EYT açıklaması

GÜNCEL , 25 Eylül 2019 Çarşamba, 19:58

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la uzun bir görüşme yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında EYT'lilerin durumunu gündeme getirdi. Karamollaoğlu, "EYT'li vatandaşlarımızın durumu ölümlerden ölüm beğenmek ne yazık ki" dedi.

Saadet Partisi'nden EYT açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Balgat'taki eğitim merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirme yaptı.

Türkiye'de birçok mağdur kesimin olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, "Herkes mağduriyetini dile getirmeye çalışıyor." dedi.

''ÖLÜMLERDEN ÖLÜM BEĞEN'

Karamollaoğlu, "EYT'lilerin durumu dünyanın hiçbir yerinde görülmeyecek cinsten. Ne çalışabiliyorsunuz ne de emekli olabiliyorsunuz. Ölümlerden ölüm beğenmektir bu. EYT'lilerin mağduriyeti kronikleşti, alacakları var devlet alacaklarını ödemiyor. Emekli olsalar yaşa takılıyorlar, dünyada bunların yaşadığı probleme benzer bir problem olduğunu düşünmüyorum. Çözüm bulamıyorlar, çözümü klasik politikalar ile bulmak mümkün değil. Tekrar ediyorum iktidar çözüm yolu aramakla mükelleftir. EYT'li vatandaşlarımızın durumu ölümlerden ölüm beğenmek ne yazık ki." diye konuştu.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) yönetimi 4 Eylül'de Karamollaoğlu'nu ziyaret etmişti.

EYT'DEN SAADET'E ZİYARET