Bursa
Parçalı Bulutlu
25.2°

Saadet liderinden yeni EYT açıklaması

GÜNCEL , 09 Kasım 2019 Cumartesi, 11:48

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı bir TV programında gündemi değerlendirdi. EYT sorusuna da cevap veren Karamollaoğlu, "Böyle bir mantık dünyanın hiçbir yerinde olmaz, bu iş yürümez"dedi.

Saadet liderinden yeni EYT açıklaması

tv100 ekranlarında yayınlanan Siyaset Alanı'nın konuğu Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu oldu.

Programda Karamollaoğlu EYT sorusuna şöyle yanıt verdi:

'BÖYLE BİR ŞEY OLMAZ DEDİM'

"Sayın Cumhurbaşkanı aslında son noktayı koydu gibi geldi. 'Bizim onu karşılayacak mali imkanımız yok o yüzden kimse ümitlenmesin' dedi. Bendeki kanaat ise hak bu şekilde geçiştirilemez. Mutlaka onlar kanunlar çerçevesinde böyle bir hakkı elde etmişlerse ki mağdurlar var burada, çok garip bir şey bu, emekli olamıyor. İlk defa bana bir rapor getirdiler. Falanca kişi emekli olursa bu gün 1300 lira maaş alacak gelecek sene emekli olursa 900 liraya düşüyor. Bunda bir hatanız var, olmaz böyle bir şey, dedim, sonra uzmanları getirdiler, dediler ki size biraz yüksek söylemişler, 900 liranın da altına düşüyor. 3 sene sonra olursa daha da altına düşüyor. Böyle bir mantık dünyanın hiçbir yerinde olmaz yürümez."

'MAĞDURİYETİ KABUL EDELİM'

Saadet Partisi Genel Başkanı, olağanüstü kararlara gereksinim olduğunu söyleyerek, "Bu nasıl çözülür, bugünkü kurallar içerisinde ele alırsanız, çözemezsiniz, olağanüstü şartlarda olağanüstü kararlar alma mecburiyeti var. Kimsenin hakkını yeme veya kimsenin hakkını geciktirme, geçiştirme hakkı kimsede olmaz, bunun bir programa bağlanması gerekir ve ben bunun çözülebileceğine inanıyorum. Bir yük getirir mi? Ciddi manada bir yük getirir ama bir yol bulunur başlangıçtaki bu ekonomi meseleleri gibi ilk atılacak adımın ne olacağını söylemiştim ben burada aynı konumda aynı durumda ihtiyaç var kanaatindeyim. EYT'liler mağdurlar bunun kabul edelim" şeklinde konuştu.