Bursa
Çok Bulutlu
12.5°
enBursa Haber

Ricayı geri çevirdi!

BURSASPOR , 02 Ağustos 2019 Cuma, 10:44

Ali Ay'ın son döneminde tesislere girişi yasaklanan tecrübeli oyuncu, 1 milyon 800 bin TL'lik alacağı ödenmediği için sözleşmesini tek taraflı fesih etti.

Ricayı geri çevirdi!

Bursaspor'un 2 sezon önce Gaziantpespor'dan transfer ettiği ve büyük umutlar beklediği Barış Yardımcı'nın, sözleşmesini tek taraflı fesih ettiği ortaya çıktı... Eski Başkan Ali Ay döneminde yeşil beyazlı kulübe kazandırılan tecrübeli defans oyuncusu alacağı olan 1 milyon 800 bin TL için 25 gün önce Türkiye Futbol Federasyonuna başvurdu. Alacağı ödenmeyen Barış'ın 3 gün önce sözleşmesini sessizce fesih ettiği ortaya çıktı.

RİCAYI KABUL ETMEDİ

Başkan Mesut Mestan ile yaptığı görüşmeden olumlu yanıt alamayan futbolcunun serbest kalak için bu yolu tercih ettiği öğrenildi. Geçen sezonun son bölümünde dönemin Başkanı Ali Ay tarafından Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'ne giriş yasağı konan Barış Yardımcı, 20 gün önce ameliyat masasına yatmıştı. Bursaspor Başkanı Mesut Mestan ve 2. Başkan Konuralp Yeşil İstanbul'da ameliyat olan Barış Yardımcı'yı ziyaret ederek bu ihtarı kaldırmasını rica etmişti.

A MİLLİ OLDU

2 sezonda Bursaspor formasını 60 kez terleten tecrübeli defans oyuncusu 1 gol atıp 1'de asist yaptı. Barış Yardımcı yeşil beyazlı forma altında gösterdiği performanstan dolayı eski A Milli Takımlar Sorumlusu Mircea Lucescu tarafından A Milli Takım'a kadar yükselip forma şansı bulmuştu. 27 yaşındaki tecrübeli defans oyuncusunun Süper Lig'den Çaykur Rizespor ve Gazişehir ile görüşme halinde olduğu öğrenildi.