Bursa
Açık
0.3°
enBursa Haber

Reyhanlı'da patlama

GÜNCEL , 08 Temmuz 2019 Pazartesi, 21:10

Hatay'ın Reyhanlı ilçesi merkezindeki bir boya imalathanesinde henüz bilinmeyen bir nedenle patlama oldu. Patlamanın ardından yangın başladı, alevler evin bulunduğu tüm binayı sardı. Olayda biri ağır, 7 yaralının olduğu bildirildi.

Reyhanlı'da patlama

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bulunan bir boya imalathanesinde henüz bilinmeyen bir nedenle patlama oldu. Patlamanın ardından yangın çıktı. Alevlerin tüm binayı saldığı belirtildi.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada, "08 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 20.30 sıralarında Reyhanlı ilçesi Yeni Mahalle, Faruk Cengiz Caddesi'nde bulunan 3 katlı bir binanın altında Dost Eli adlı insani yardım derneğine ait depoda (yağlı boya, gıda ve çeşitli yardım malzemesi) yangın çıkmıştır. Polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi almış olup, çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu kontrol altına alınmıştır" denildi.

Çıkan yangında 3 kişinin yaralandığı ve 10 vatandaşın ise dumandan zehirlendiği, yaralıların hastanede tedavi altına alındığı ifade edildi.

5 Temmuz tarinde ise bir otomobilde patlama yaşanmış, çıkan yangında 3 Suriyeli hayatını kaybetmişti. Olayın şüphelisi olan 16 kişi dün gözaltına alınmıştı.