Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
10.1°

Reform paketinde EYT de yer alacak mı?

EKONOMİ , 15 Şubat 2020 Cumartesi, 15:23

EYT'lilerin gözü kulağı Meclis'ten gelecek haberlerde... İkinci yargı reform paketiyle kamuoyunun beklediği bazı düzenlemelerin de gündeme gelebileceği, EYT'nin de bu paket içinde yer alabileceği belirtiliyor.

Reform paketinde EYT de yer alacak mı?

Siyaset kulislerinde mart ayında Meclis gündemine gelmesi beklenen yargı reform paketi konuşuluyor.

İktidar reform paketinin hazırlıklarını sürdürürken, muhalefet de kamuoyu gündemindeki bazı düzenlemeler için hazırlık içerisinde.

Yargı reformuyla birlikte kamusal borçlar için yeniden yapılandırmanın gündeme gelebileceği belirtilirken, EYT'lilerin tüm dikkati de mart ayına çevrilmiş durumda.

Bazı basın yayın organlarında yer alan haberlere göre, EYT konusundaki bir düzenlemenin yeni yargı reform paketi içinde yer alabileceği belirtiliyor.

Bilindiği gibi bazı milletvekilleri sicil affı konusunu gündeme taşımıştı. MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, ekonomik durgunluk nedeniyle zora düşüp kredi borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar, esnaf, sanayiciyi ve çiftçiye yönelik yeni bir sicil affı getirilmesi gerektiğini söylemişti.

Bu girişimin ardından yine EYT sorununun çözülmesini isteyen bazı milletvekilerinin de yeni yargı paketi içerisine EYT'ller için düzenleme konması yönünde çalışma başlattığı bildirildi.