Bursa
Parçalı Bulutlu
9.4°
enBursa Haber

Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Bursa Valiliğinde bayramlaşma merasiminin ardından Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

BURSA , 15 Haziran 2018 Cuma, 13:19

"Fırat Kalkanı Harekatı, Zeytin Dalı Operasyonu ve son olarak Kandil'e düzenlenen operasyonlarla beraber terörün kaynağını kurutmak için ciddi bir irade ve kararlı bir mücadele gösteriyoruz"

Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Bursa Valiliğinde bayramlaşma merasiminin ardından Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Türkiye'nin nifak tohumları saçan taşeron örgütleri ve bunların teröristlerini deliklerinde bulup imha ettiğini belirterek, "İçimizdeki enerjinin terör belasıyla kaybolup gitmesine asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Bursa Valiliğinde Vali İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve milletvekilleriyle bayramlaştı. Bayramlaşma merasiminin ardından tüm İslam aleminin bayramını kutlayan Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.


"Nifak tohumları saçan taşeron örgütleri ve onların teröristlerini Türkiye, içerisinde bulundukları deliklerinde bularak, kafalarını eziyor, Türkiye'nin gündeminden çıkarmaya çalışıyoruz" diyen Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, "Diğer taraftan da bir süredir Fırat Kalkanı Harekatı, Zeytin Dalı Operasyonu ve son olarak Kandil'e düzenlenen operasyonlarla beraber bunların kaynağını kurutmak için ciddi bir irade ve kararlı bir mücadele gösteriyoruz. İnşallah bunların mutlaka kökünü kazıyacağız, ülkemiz için bunların pranga olmasına, zincir vurmasına, ülkemizin kaynaklarının israfına ve içimizdeki bütün enerjimizin bu terör belasıyla kaybolup gitmesine asla müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı."Türkiye bölgesinde bir güç adası olmuştur"
Bayramın milat olmasını ve Türkiye'ye hayırlar getirmesini dileyen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Özellikle mağdur ve mazlum coğrafyalarda Türkiye'ye dönüp bakan ve oradan dayanak noktası olarak Türkiye'yi gören kardeşlerimize de Türkiye'nin hiçbir zaman kendilerini mağdur ve mazlum bırakmayacağını, yalnız bırakmayacağını belirtiyorum. Bizim haritamız her ne kadar 786 bin kilometrekarelik bir harita olsa da bu gönül coğrafyamızın sınırlarına esas teşkil etmiyor. Bizim gönül sınırlarımız 22 milyon kilometrekarenin de ötesine sığan bir hinterlanda sahiptir. O bakımdan, Afrika'nın içlerinden Asya'nın steplerine, Adriyatik'ten Orta Doğu'nun derinliklerine kadar ne kadar dertli mağdur mazlum varsa Türkiye olarak milletimizle beraber onların yanında olmaya, onların mağduriyetini gidermek için çaba sarf etmeye devam edeceğiz. Türkiye bugün bölgesinde adeta bir güç adası olmuştur. Bölgesinde bir güç, aynı zamanda küresel olarak da bir güç olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir" diye konuştu."En büyük gücümüz gençlerimiz"
24 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin de konuşan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "24 Haziran'da ülkemiz bir seçime gidiyor. Sandık tekrardan milletimizin önünde olacak. 24 Haziran seçimlerini bundan önceki seçimlerden ayıran önemli bir özellik ilk defa 16 Nisan tarihinde değiştirilen hükümet modeliyle ilgili değişikliğin tatbikinin devreye gireceği bir seçim olacak. Bundan sonraki süreçte Allah'ın izniyle Türkiye koalisyonlu yılları tarihin tozlu raflarında bırakacak. İstikrarsız ve güvensiz siyasi ortamın yerini istikrar ve güven alacak. Adil, hızlı, etkin, hızlı kararların alındığı bir süreçte Türkiye, artık büyümek için yıllarca değil belki 4-5 yılda son 20 yılda büyüdüğü kadar büyümeye devam edecek. Bütün umudumuz gençliktir. Türkiye'nin 81 milyon nüfusunun yaş ortalaması 30'dur. Dolayısıyla gençlik bizim geleceğimizdir. Bizim en büyük gücümüz, en büyük kuvvetimiz, 30 yaş ortalamasına sahip gençlerimiz olacaktır. Türkiye önümüzdeki dönemde, bir taraftan teknolojik altyapılarını geliştirecek diğer taraftan bilgiyi üretecek. Ürettiği bilgi ticaretleştirecek ve ihraç edecek. Dijitalleşen bir döneme doğru hızla evrilecektir. Dolayısıyla yeni dönem Türkiye'nin dönemi olacak, Türkiye'nin yüzyılı olacaktır" açıklamasını yaptı.
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu daha sonra protokol üyeleriyle sohbet etti.