Bursa
Az Bulutlu
25.7°

Prof. Pala: "Bilim adına önemli bir kazanım"

BURSA , 01 Eylül 2020 Salı, 16:46

Bursa'da hakkında açılan ve lehine sonuçlanan soruşturma kararını değerlendiren Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala, kararı bilim adına bir kazanım olarak niteledi.

Prof. Pala: "Bilim adına önemli bir kazanım"

Korona virüs salgınına ilişkin olarak enBursa.com canlı yayınında yaptığı açıklamalar nedeniyle hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlanmasının ardından değerlendirme yapan Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala, kararı bilim adına bir kazanım olarak nitelendirdi.

Prof. Dr. Pala, "Soruşturmanın böyle sonuçlanmasından memnunuz. Soruşturmayı yönetenler de Uludağ Üniversitesi'nin yöneticileri, bilim insanlarının kendi sorumluluklarını yerine getirmesinin doğru olduğunu kabul etmiş oldular. Bu bence Türkiye bilim ortamı için yaşadığımız bu günlerde önemli bir kazanımdır" dedi.

Prof. Dr. Pala, yaşanan süreçte kendisine destek olan Türk Tabipler Birliği, Dünya Tabipler Birliği, tabip odalarının temsilcileri ve STK'lara da teşekkür etti.

"GÖREVİNİ YAPTIĞI İÇİN KİMSE SORUŞTURULMAMALIYDI"

Soruşturma kararını değerlendiren Bursa Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan ise "Kendi görevini yapan, görevini yaparken de soruşturmaya uğrayan bir akademisyenden söz ediyoruz. Görevini yaptığı için kimse soruşturulmamalıydı. Soruşturma sonuçlandı. Çok mutluyuz ancak süreci yine takip ediyoruz" dedi.