Bursa
Parçalı Bulutlu
23.2°

Prenses düğününü iptal etti

MAGAZİN , 21 Mart 2020 Cumartesi, 11:08

Prenses Beatrice ve Edoardo Mapelli Mozzi'nin yaklaşan düğün töreni, korona virüs salgını nedeniyle iptal edildi.

Prenses düğününü iptal etti

Prenses Beatrice ve Edoardo Mapelli Mozzi'nin 29 Mayıs'ta gerçekleşecek olan düğünü korona virüs salgını engeline takıldı. Sadece yakın aile ve arkadaşlarının katılacağı bir tören yapıp yapmamakta kararsız olan çiftin, Buckingham Sarayı'nda yapılması planlanan düğün resepsiyonunun olmayacağı açıklandı.

Kraliyet gazetecisi Omid Scobie'nin Twitter hesabından yayınladığı gelişmede, "Prense Beatrice ve Mapelli Mozzi evlenmek için sabırsızlanıyorlar. Ancak şu anki durumu göz önünde bulundurarak riski artırmak istemiyorlar. Düğün planları için hükümetin uyarılarını dikkat alacakları söylenen çiftin küçük bir seremoni veya sadece ikisinin katıldığı bir tören arasında karar vermesi bekleniyor" dedi.

Çift, özellikle yaşlı aile üyelerini düşünerek riskten kaçınmak istiyor.

Çiftin bir arkadaşı da; "Resepsiyon olmayacak. Düğün sadece onlar ve bir papazdan oluşabilir. Her şey önümüzdeki birkaç hafta içinde neden olduğuna bağlı, ancak büyük bir toplantı olmayacağı kesin" dedi.

Buckingham Sarayı adına bir sözcü prensesin düğün planlarını gözden geçirdiğini ve hükümet tavsiyelerini dikkate aldığını doğruladı.