Bursa
Açık
4.2°

Porsche'nin Türkçe isimli otomobili sınırlarını zorluyor

TEKNOLOJİ , 23 Ağustos 2019 Cuma, 18:32

Porsche'nin TAYCAN ismiyle piyasaya çıkaracağı elektrikli otomobili İtalya'nın Nardo kentinde yer alan yüksek hız pistinde dayanıklılık testine girdi.

Porsche'nin Türkçe isimli otomobili sınırlarını zorluyor

Porsche, son dönemde elektrikli otomobil alanında ciddi yatırımlar yapan firmalardan biri.

Firma, bu yatırımlardan aslan payını alan modellerden birisi olan ilk olarak Mission E adıyla tanıtılan elektrikli otomobil modelinin 'TAYCAN' adıyla piyasaya çıkacağı duyurmuştu.

24 SAATTE 3 BİN 425 KİLOMETRE

4 Eylül'de yapılacak dünya prömiyeri öncesi İtalya'da çıktığı yüksek hız pistinde 24 saat içinde 3 bin 425 kilometre yol yapmayı başardı.

Taycan, 195 ile 215 kilometre hızları arasında test edildi.

Taycan, pistte 195 ila 215 km/sa arasında bir hızda test edildi. Hava sıcaklığının 42, pist sıcaklığının ise 54 dereceyi gördüğü test ile Taycan piyasaya sürülmeden önce uzun mesafedeki performansını bir kez daha kanıtlamış oldu. Dayanıklılık testi, Taycan'ın hızlı şarj molaları ve pilot değişimleri için verdiği aralar haricinde kesintisiz gerçekleştirildi.

ALTI PORSCHE TEST PİLOTU YER ALDI

Testte altı Porsche test pilotu yer aldı. Dayanıklılık testi ile sıcak hava testinin bir parçası olarak kalite güvencesi testi de yapıldı.

Taycan Ürün Gamı Başkan Yardımcısı Stefan Weckbach, "Nardò'da elde edilen sonuç eşsiz 800 volt teknolojisinin ve yüksek olgunluk seviyesinin avantajlarını gözler önüne seriyor. Yıl sonunda piyasaya sürülmeden önce Taycan, dünya çapında altı milyon kilometreden fazla yol kat etmiş olacak" dedi.