Bursa
Parçalı Bulutlu
33.4°

PERYÖN'de online toplantılar sürüyor

BURSA , 25 Haziran 2020 Perşembe, 16:57

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi, pandemi sürecinde başladığı online toplantılarını, yeni normale geçilmesiyle birlikte hız kesmeden devam ettiriyor.

PERYÖN'de online toplantılar sürüyor

Her platformda üyelerinde destek olmayı sürdüren PERYÖN Güney Marmara Şubesi, İletişim Danışmanı ve Eğitmen Pınar Saklıyan Koçaklı'nın katıldığı ve Oyak Renault İnsan Kaynakları Müdürü ve Güney Marmara Şubesi Başkan Yardımcısı Neslihan Akkozak moderatörlüğünde düzenlenen webinarda, "Samimi -Sorumlu -Sürdürebilir İletişim" konusunu ele aldı.

"DUYGUSAL ZEKÂ VURGUSU"

Öz farkındalık kavramının başarılı bir iletişim süreci yürütmenin anahtarı olduğunu söyleyen Pınar Saklayan Koçaklı, "Öz farkındalık iç gözlem yapabilme yeteneği ve kendini çevre ile diğer bireylerden ayırıp bir birey olarak görebilme kabiliyetidir. Duygusal zekâ kavramının en önemli noktalarından bir tanesi. Aynı zamanda da sakız gibi kullanılarak anlamını kaybetmeye başlamış bir kelimeye dönüştü." diye konuştu.

Kişisel iletişimde tekdüze yaklaşımların olmaması ve karşılıklı güven temel alınması gerektiğini de sözlerine ekleyen Koçaklı, şunları söyledi; "İletişim süreçlerinde tekdüze yaklaşımlardan uzak durmamız gerekiyor. Bütün çalışanlarla aynı mesafede iletişim kurmalıyız. Ayrıca kendimizle olan iletişimimizde samimi olamazsak diğer insanlar kurduğumuz iletişim de sağlıklı bir yönde ilerleyemez"

"WEBİNARLARIMIZ SÜRECEK"

Güney Marmara Şubesi Başkanı Barış Gül, sunumu için İletişim Danışmanı ve Eğitim Pınar Saklıyan Koçaklı'ya teşekkür ederek, "Bizim için çok faydalı bir online toplantı oldu. Webinarlarımızı salgın döneminde üyelerimize en iyi şekilde yardımcı olabilmek için başlatmıştık. Yeni normal sürecinde de hız kesmeden bunları düzenlemeye devam edeceğiz" dedi.